Na czym polega lazy load i dlaczego jest to takie ważne?
, Czas czytania: 2:30 min. , Komentarz(y):3
Szybkość i sprawne ładowanie strony to dzisiaj jedne z ważniejszych czynników, które brane są pod uwagę nie tylko przez algorytm Google, ale również przez użytkowników przeglądających strony internetowe. Jeśli chodzi o twórców stron www, to niestety, ale dość często borykają się oni z problemem szybkości wczytywania strony. Trzeba tutaj zaznaczyć, że twórcom tym zależy na tym, aby odbiorcy danej witryny zostali na niej jak najdłużej. Niestety powolne strony szybko ich do tego zniechęcają. Czym jest lazy load? Jaki wpływ może mieć na pozycjonowanie?
Spis treści:
- Lazy loading – co to takiego?
- Jaki wpływ na pozycjonowanie może mieć lazy loading?
- Podsumowanie informacji
Spis treści
Lazy loading – co to takiego?
Z ang. powolne ładowanie. Wbrew pozorom ma on za zadanie przyspieszyć ładowanie się witryny, a nie ją spowalniać. Jest to skrypt, który sprawia, że obrazy bądź pliki wideo na naszej stronie nie ładują się w momencie otwarcia witryny przez użytkownika, tylko w chwili kiedy znajdzie się on w jej konkretnej części. Treści, które ładują się w określonym momencie, znacznie przyspieszają stronę. Jest to też dobrym rozwiązaniem, zważywszy na fakt, że często użytkownik nie dociera w miejsce, gdzie znajduje się np. obraz.
Jaki wpływ na pozycjonowanie może mieć lazy loading?
Szybkość wczytywania stron internetowych jest jednym z głównych czynników mających wpływ na pozycjonowanie. Zniwelowanie już paru sekund przy włączeniu strony ma znaczny wpływ na wskaźnik konwersji użytkowników oraz na postrzeganie naszej strony. Wczytywanie się strony nawet o jedną sekundę dłużej może doprowadzić do zmniejszenia ilości wyświetleń o 11%. Natomiast wzrost niezadowolenia użytkowników może wzrosnąć aż o 16%. Każdy chce być wysoko w wynikach wyszukiwania, dlatego jest to takie istotne. Kolejnym plusem lazy loadingu jest fakt, że jest to darmowe działanie zwiększające pozycję, dzięki któremu możemy pozyskać więcej odbiorców – również tych, którzy będą chcieli w przyszłości nam zapłacić, czy to za produkty, czy to za usługi opisane na stronie internetowej.
Podsumowanie informacji
Lazy loading ogranicza ilość zapytań bądź też danych, które są w danym momencie pobierane. Dzięki temu obniża się czas, który jest potrzebny do wczytania się witryny, zanim stanie się ona zupełnie interaktywna. Nie obciąża to też tak domowego łącza. Krótko reasumując wszystkie informacje, należy stwierdzić, że lazy load sprowadza się do lepszego pozycjonowania. A co za tym idzie, większej ilości zadowolonych użytkowników, która pozostanie na stronie oraz zadowolonych właścicieli pozyskujących więcej klientów. 🙂
TAGI:Zostaw komentarz do artykułu: Na czym polega lazy load i dlaczego jest to takie ważne?
3 Komentarz
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Oo lazy Load wydaje się być bardzo fajnym skryptem. Muszę zacząć sam go używać. Dziękuję za ten artykuł.
Cieszę się że trafiłem na tego bloga. Napewno skorzystam ze skryptu Lazy Load, jeśli poprawić szybkość ładowania strony. Pozdrawiam 🙂
Myślę, że lazy loading to super opcja, żeby uniknąć zarówno zmniejszenia się ilości wyświetleń, jak i irytacji klientów, a do tego jest darmowe – same zalety 😉 Pomocny artykuł.