Na czym polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google?
, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):7
Wyszukiwanie grafiki przez Google to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących przede wszystkim do odszukiwania zdjęć na podstawie zapytań użytkowników. Można powiedzieć, a nawet trzeba, że wyszukiwanie takich obrazków czy też zdjęć jest dość częstym zjawiskiem. Na czym więc polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.
Spis treści:
- Jakie są metody wyszukiwania obrazów w wyszukiwarce Google?
- Wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google
- Korzystanie z narzędzi Google Grafika
- Jakie mogą by dodatkowe funkcje skorzystania z wyszukiwania grafiki?
- Podsumowanie
Spis treści
Jakie są metody wyszukiwania obrazów w wyszukiwarce Google?
Można wyróżnić takie dwie podstawowe metody wyszukiwania obrazków lub zdjęć w Google: wyszukiwanie obrazem w Google lub skorzystanie z narzędzi Google Grafika. Na czym polegają te rozwiązania? Spójrz niżej.
Wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google
Wyszukiwanie obrazem w Google polega na tym, że aby znaleźć jakikolwiek obrazek, to można posłużyć się innym obrazkiem. Trochę to zakręcone, ale już wyjaśniam o co chodzi. Jeśli masz jakiś obrazek, to możesz znaleźć w Google, grafikę o zbliżonej tematyce do obecnego zdjęcia lub takie samo tylko, że w innych rozmiarach. Wiem, że może i brzmi to dziwnie, ale właśnie na tym to polega. Aby znaleźć taki obrazek masz dwie opcje. Po pierwsze możesz wejść na stronę internetową images.google.com i załączyć tam zdjęcie, na podstawie którego chcesz znaleźć podobną grafikę. Natomiast tą drugą opcją jest wklejenie adresu URL danego zdjęcia i za jego pomocą, znalezienie innych zdjęć, które są zbliżone tematyką do podanej grafiki.
Korzystanie z narzędzi Google Grafika
Ten drugi rodzaj wiąże się z klasyczną wersją wyszukiwania obrazków, ponieważ wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę, na którą chce się znaleźć daną grafikę. Obecnie Google przewiduje co możesz wpisać i podsuwa Ci propozycje słów kluczowych, które pasują do danego przez Ciebie zapytania. Natomiast już po wyszukaniu obrazków na wpisaną frazę, można znaleźć mnóstwo zdjęć zbliżonych do siebie tematyką. Oprócz multum zdjęć, możesz znaleźć tutaj również informacje o danej grafice. Możesz także ją udostępnić na jednym z profili w mediach społecznościowych lub po prostu zapisać takie zdjęcie na swoim urządzeniu.
Jakie mogą by dodatkowe funkcje skorzystania z wyszukiwania grafiki?
Jakie mogą być dodatkowe funkcje skorzystania z wyszukiwania grafiki w Google? Hmmm… Żeby wyszukiwany przez Ciebie obraz bardziej Ci odpowiadał i lepiej przedstawiał to co chciałeś wyszukać, to można oczywiście skorzystać z dodatkowych funkcji dostępnych w zakładce Narzędzia. Po wejściu w taką zakładkę możesz dostosować ustawienia tak, aby spełniały one Twoje oczekiwania.
Podsumowanie
Mam nadzieję, że teraz już wiesz do czego służy wyszukiwanie obrazem w Google i wyszukiwanie obrazków klasyczną formą Google Grafika. Jeśli szukasz jakiegoś zdjęcia np. na swoją stronę internetową, to jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Pamiętaj tylko, że aby zwiększyć szanse na znalezienie oczekiwanego obrazka, to najlepiej by było, jakby dany obrazek zawierał w opisie słowa kluczowe. Jeśli oczywiście tak będzie, to będzie miało to istotny wpływ na optymalizację Twojej strony www pod kątem SEO. Jednak musisz pamiętać, że przy wyborze obrazków z Google trzeba liczyć się z prawami autorskimi, ponieważ wykorzystanie grafiki bez zgody autora może okazać się nie najlepszym pomysłem. A teraz zacznij działać!
TAGI:Zostaw komentarz do artykułu: Na czym polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google?
7 Komentarz
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Zastanawiam się, czy z Google grafika można pozyskać wartościowy ruch na stronę. Oczywiście rozumiem, że gdy prowadzimy sklep internetowy i kogoś przyciągnie ciekawe zdjęcie naszego produktu to i owszem Google grafika znalazła dla nas potencjalnego klienta. Jednak w przypadku innych dziedzin ciężko mi sobie wyobrazić jak taki scenariusz mógłby wyglądać. Pomijając tę małą dygresję, osobiście lubię czasem przejrzeć Grafiki i odkryć co się za nimi kryje.
Panie Karolu, ruch z Google grafika może być naprawdę znaczący przy sklepach internetowych.
Wiecie co? Czasem gdy przeglądam FB czy tak memy natrafiam na fajna grafikę (dziwne co nie). Wtedy głos w głowie mów „w google szukaj obrazem”. Po tym na pewno znajdziesz źródło… Z doświadczenia wiem, że tak znajdzie się ale tylko w dwóch przypadków. Pierwszym jest sytuacja w której jest grafika dobrze opisana a druga to gdy ktoś zrobił Ctrl + C, Ctrl + V, nawet bez zmiany tytułu. Inaczej bywają problemy.
Potwierdzam żadnych źródeł. Nie wiadomo z czego to i szukaj wiatru w polu. Co więksi żartownisie zamiast podać źródła wpisują 6 cyfrową liczbę. Bez kontekstu bez wytłumaczenia. Niestety trzeba do tego przywyknąć. Tak wygląda kultura w internacie i poszanowanie praw autorskich. Zabawne jest jeszcze to gdy ludzie przeklejają jako swoje grafiki z znakami wodnymi z innej grupy. I nie widzą w tym nic podejrzanego
Ciekawi mnie jak to jest z prawami autorskimi gdy ze tak powiem wyszukiwanie obrazem Google jest w grze. Bo to jednak Google z racji tego że jest Google bierze sobie twoje grafiki. „Dla twojego dobra” a tak naprawdę zapewnia sobie treść i zainteresowanie twoim koszem. Bo przecież Ktoś zobaczył twoja prace jako jedna z setek innych grafik wyświetlonych w Google obrazy na to słowo kluczowe. A potem będą Ci mówić ze oni walczą z piractwem i „o prawa autorskie” twórców…
Super kolejny postrzelony. Poważnie na wyszukiwanie obrazem się pogniewasz? No to może zablokuj indeksacje materiałów lub podstron. Wtedy Google na pewno się sięgnie po twoje cenne skarby. Tylko potem niemiej pretensji dlaczego nikt nie odwiedza twojej strony. By ta twoim zdaniem „najlepsza wyszukiwarka obrazów” trawiła na twoje materiały…
A może oboje macie rację? I wyszukiwanie obrazem to tylko jedno z wielu narzędzi a jak ktoś z nich korzysta to inna sprawa. Z jednej strony, jeśli coś jest dla nas ważne to lepiej o to zadbać z drugiej szansa, że niezoptymalizowana grafika pojawi się, gdy ktoś wyszukuje słowa kluczowego. Jest co najmniej bardzo mała. Wyszukiwanie obrazem Google opiera się na informacjach. Trzy główne, o których ja wiem to. Tytuł, alternatywny opis i kontekst. Więc jeśli masz generyczne tytuły, nieuzupełnione atrybuty alt i grafikę tylko w galerii. No to musisz się ostro nakombinować, aby ona ci się przez „przypadek” pokazała poprzez szukanie obrazem.