Na czym polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google?

, Czas czytania: 3:00 min.

Wyszukiwanie grafiki przez Google to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących przede wszystkim do odszukiwania zdjęć na podstawie zapytań użytkowników. Można powiedzieć, a nawet trzeba, że wyszukiwanie takich obrazków czy też zdjęć jest dość częstym zjawiskiem. Na czym więc polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Spis treści:

Jakie są metody wyszukiwania obrazów w wyszukiwarce Google?

Można wyróżnić takie dwie podstawowe metody wyszukiwania obrazków lub zdjęć w Google: wyszukiwanie obrazem w Google lub skorzystanie z narzędzi Google Grafika. Na czym polegają te rozwiązania? Spójrz niżej.

Wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google

Wyszukiwanie obrazem w Google polega na tym, że aby znaleźć jakikolwiek obrazek, to można posłużyć się innym obrazkiem. Trochę to zakręcone, ale już wyjaśniam o co chodzi. Jeśli masz jakiś obrazek, to możesz znaleźć w Google, grafikę o zbliżonej tematyce do obecnego zdjęcia lub takie samo tylko, że w innych rozmiarach. Wiem, że może i brzmi to dziwnie, ale właśnie na tym to polega. Aby znaleźć taki obrazek masz dwie opcje. Po pierwsze możesz wejść na stronę internetową images.google.com i załączyć tam zdjęcie, na podstawie którego chcesz znaleźć podobną grafikę. Natomiast tą drugą opcją jest wklejenie adresu URL danego zdjęcia i za jego pomocą, znalezienie innych zdjęć, które są zbliżone tematyką do podanej grafiki.

Korzystanie z narzędzi Google Grafika

Wykorzystaj narzędzie Google Grafika

Ten drugi rodzaj wiąże się z klasyczną wersją wyszukiwania obrazków, ponieważ wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę, na którą chce się znaleźć daną grafikę. Obecnie Google przewiduje co możesz wpisać i podsuwa Ci propozycje słów kluczowych, które pasują do danego przez Ciebie zapytania. Natomiast już po wyszukaniu obrazków na wpisaną frazę, można znaleźć mnóstwo zdjęć zbliżonych do siebie tematyką. Oprócz multum zdjęć, możesz znaleźć tutaj również informacje o danej grafice. Możesz także ją udostępnić na jednym z profili w mediach społecznościowych lub po prostu zapisać takie zdjęcie na swoim urządzeniu.

Jakie mogą by dodatkowe funkcje skorzystania z wyszukiwania grafiki?

Jakie mogą być dodatkowe funkcje skorzystania z wyszukiwania grafiki w Google? Hmmm… Żeby wyszukiwany przez Ciebie obraz bardziej Ci odpowiadał i lepiej przedstawiał to co chciałeś wyszukać, to można oczywiście skorzystać z dodatkowych funkcji dostępnych w zakładce Narzędzia. Po wejściu w taką zakładkę możesz dostosować ustawienia tak, aby spełniały one Twoje oczekiwania.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz już wiesz do czego służy wyszukiwanie obrazem w Google i wyszukiwanie obrazków klasyczną formą Google Grafika. Jeśli szukasz jakiegoś zdjęcia np. na swoją stronę internetową, to jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Pamiętaj tylko, że aby zwiększyć szanse na znalezienie oczekiwanego obrazka, to najlepiej by było, jakby dany obrazek zawierał w opisie słowa kluczowe. Jeśli oczywiście tak będzie, to będzie miało to istotny wpływ na optymalizację Twojej strony www pod kątem SEO. Jednak musisz pamiętać, że przy wyborze obrazków z Google trzeba liczyć się z prawami autorskimi, ponieważ wykorzystanie grafiki bez zgody autora może okazać się nie najlepszym pomysłem. A teraz zacznij działać!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Na czym polega wyszukiwanie obrazem w wyszukiwarce Google?

2 Komentarz

  1. Karol L

    Zastanawiam się, czy z Google grafika można pozyskać wartościowy ruch na stronę. Oczywiście rozumiem, że gdy prowadzimy sklep internetowy i kogoś przyciągnie ciekawe zdjęcie naszego produktu to i owszem Google grafika znalazła dla nas potencjalnego klienta. Jednak w przypadku innych dziedzin ciężko mi sobie wyobrazić jak taki scenariusz mógłby wyglądać. Pomijając tę małą dygresję, osobiście lubię czasem przejrzeć Grafiki i odkryć co się za nimi kryje.

    1. Candyweb.pl

      Panie Karolu, ruch z Google grafika może być naprawdę znaczący przy sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt