Sklep internetowy od ING – szansa czy pułapka dla małych firm?

, Czas czytania: 2:30 min. , Komentarz(y):0

Pisaliśmy kiedyś jak storytelling wpływa na reklamę. ING ostatnio raczy nas właśnie takimi reklamami. Przechodzimy całą opowieść od trudnych początków aż do tego nieszczęsnego 2020 roku. Mamy już podkład dramatu, niepewności i wtedy na scenie pojawia się „strona internetowa od ING” jako nadzieja dla Twojego biznesu i jako nowa szansa na sprzedaż w Internecie. Co najważniejsze za darmo, co prawa przez trzy miesiące, ale ZA DARMO!

Sklep internetowy za darmo od ING?

Reklama brzmi pięknie. Jednak zobaczmy, co za nią się kryje. Na początku są obietnice 3 darmowych miesięcy: na sklep internetowy i płatności bez prowizji oraz realizacje sklepu w 5 dni. W branży to magia co nie? Gdy zagłębisz się jeszcze bardziej w temat, wychodzi prawdziwa oferta. To nie ING wykonuje stronę (no bo jak). Za realizację e-commerce odpowiedzialny będzie Codarius. Bank ING tak naprawdę udziela rabatu na jedno z usługi tej platformy e-commerce. Naszą opinię o sklepach internetowych na abonament znajdziesz na blogu. Nie będę oceniać oferty, bo każdy ma liczydło i Google, aby sprawdzić oferty konkurencji. Jednak trzeba to powiedzieć, 1200 zł miesięcznie za sklep internetowy zaboli każdą małą firmę.

Jakie strony internetowe oferują inne banki?

Nie tylko ING wpadło na pomysł wspierania e-commerce. Dla przykładu oferta na sklep internetowy z mBank opiera się na zapewnieniu swoim klientom rabatu na wybraną platformę. Dla przykładu: Shoplo czy RedCart. Innym przykładem banku, który zauważył potencjał sprzedaży internetowej jest Nest Bank. Oferują oni rabaty podczas korzystania z platformy e-commerce Sotebuy. Oczywiście banków i ofert znajdziesz więcej. Powyżej znajdują się tylko przykłady.

Wracając do tematu, wyobraźmy sobie dalsze rozwinięcie historii z reklamy ING. Najpierw jest szczęśliwy przedsiębiorca, który w końcu ma alternatywę. Tworzy sklep i nagle nikt nic nie kupuje. Mija darmowy okres, w którym prawie nic nie sprzedał. Dalej jest tylko gorzej. Okresowo wzrastają koszty, klientów jak nie było, tak nie ma…

Jak zwykle na koniec poproszę o opinie. Czy Twoim zdaniem takie oferty są wsparciem dla firm, czy już niekoniecznie? #ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Sklep internetowy od ING – szansa czy pułapka dla małych firm?

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress