Jak zrobić ankietę na Messengerze?

, , Czas czytania: 3:30 min.

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, który umożliwia przesyłanie wiadomości, wiadomości głosowych, wideo lub zdjęć. Jednak czasami istnieją takie przypadki, kiedy chcielibyśmy, albo ktoś chciałby się dowiedzieć od uczestników konwersacji co sądzą o jakiejś sytuacji. Wtedy najlepszym sposobem na podejmowanie grupowych decyzji jest ankieta. Jak można ją utworzyć, a także jakie można zyskać dzięki niej korzyści?

Spis treści:

Ankieta na Messengerze – jak ją zrobić?

Ankiety z reguły są elementem przeprowadzania badań zarówno w aspekcie tradycyjnym jak i internetowym. Jeśli chodzi o ankietę na Messengerze, to można ją utworzyć w każdej konwersacji, która liczy przynajmniej trzech użytkowników. Ponadto można tworzyć ją w wersji komputerowej jak i mobilnej. Jej zrobienie jest bardzo proste. Aby utworzyć ankietę wystarczy otworzyć okienko z grupową konwersacją, a następnie wybrać tylko ikonkę “Ankiety”, którą znajdziesz w lewym dolnym rogu okienka (na smartfonie) lub w prawym dolnym rogu (na komputerze).

Ankieta na Messengerze

Wówczas wyświetli się pole “Zadaj pytanie” lub”Czego dotyczy ankieta?”, w którym należy wpisać swoje zapytanie.

Ankieta na Messengerze

Potem wystarczy tylko dodać opcję poszczególnych odpowiedzi. Może być to wersja za pomocą ikonek bądź po prostu jakichś krótkich treści.

Ankieta na Messengerze

Jeśli już wpiszesz treść w odpowiednie miejsca, to wtedy należy kliknąć “Utwórz ankietę“. W efekcie ankieta pokaże się jako najnowsza wiadomość w Messengerze, a użytkownicy konwersacji będą mogli udzielać odpowiedzi.

Czy warto korzystać z opcji ankiet na Messengerze?

Po krótkim objaśnieniu jak utworzyć ankietę na Messengerze, warto byłoby określić czy tak naprawdę warto korzystać z tej funkcji. A więc, trzeba przyznać, że jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ przy jej wykorzystaniu można z łatwością ustalić kto coś sądzi o danej sytuacji. Ponadto ankiety w Messengerze cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale również wśród firm. Można powiedzieć także, że ankiety na Messengerze są czasami lepszym środkiem porozumiewawczym od zwykłej rozmowy w celu ustalenia jakichś informacji. A jak można się domyśleć z własnych doświadczeń, ustalenie pewnych informacji i to w dużej grupie może być bardzo trudne. Dlatego prosta ankieta z kilkoma opcjami odpowiedzi będzie znacznie lepszym pomysłem. Dodatkową cechą ankiet na Messengerze jest to, że ma się w nich wszystko czytelnie przedstawione i bardzo łatwo określić wszystkie informacje.

Ankiety na Messengerze – podsumowanie

Jak sam widzisz, ankietę na Messengerze można stworzyć w bardzo prosty i szybki sposób. Jej twórcą może być dosłownie każda osoba, ponieważ do jej stworzenia nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy tylko kilka podstawowych kliknięć i gotowe. Natomiast słowem podsumowania może być tutaj oczywiście fakt, że jest to bardzo dobre rozwiązanie do porozumiewania się w różnych sytuacjach.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak zrobić ankietę na Messengerze?

1 Komentarz

  1. Ania

    Ta opcja jest naprawdę spoko. Bardzo ułatwia podjęcie decyzji przez grupę. Niestety z doświadczenia wiem, że ankiety na Messengerze nie działają, gdy się ma wersje Lite. Niby widać całą ankietę, ale nie da się zagłosować :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt