Jak zrobić ankietę na Messengerze?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):7

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, który umożliwia przesyłanie wiadomości, wiadomości głosowych, wideo lub zdjęć. Jednak czasami istnieją takie przypadki, kiedy chcielibyśmy, albo ktoś chciałby się dowiedzieć od uczestników konwersacji co sądzą o jakiejś sytuacji. Wtedy najlepszym sposobem na podejmowanie grupowych decyzji jest ankieta. Jak można ją utworzyć, a także jakie można zyskać dzięki niej korzyści?

Spis treści:

Ankieta na Messengerze – jak ją zrobić?

Ankiety z reguły są elementem przeprowadzania badań zarówno w aspekcie tradycyjnym jak i internetowym. Jeśli chodzi o ankietę na Messengerze, to można ją utworzyć w każdej konwersacji, która liczy przynajmniej trzech użytkowników. Ponadto można tworzyć ją w wersji komputerowej jak i mobilnej. Jej zrobienie jest bardzo proste. Aby utworzyć ankietę wystarczy otworzyć okienko z grupową konwersacją, a następnie wybrać tylko ikonkę „Ankiety”, którą znajdziesz w lewym dolnym rogu okienka (na smartfonie) lub w prawym dolnym rogu (na komputerze).

Ankieta na Messengerze

Wówczas wyświetli się pole „Zadaj pytanie” lub”Czego dotyczy ankieta?”, w którym należy wpisać swoje zapytanie.

Ankieta na Messengerze

Potem wystarczy tylko dodać opcję poszczególnych odpowiedzi. Może być to wersja za pomocą ikonek bądź po prostu jakichś krótkich treści.

Ankieta na Messengerze

Jeśli już wpiszesz treść w odpowiednie miejsca, to wtedy należy kliknąć „Utwórz ankietę„. W efekcie ankieta pokaże się jako najnowsza wiadomość w Messengerze, a użytkownicy konwersacji będą mogli udzielać odpowiedzi.

Czy warto korzystać z opcji ankiet na Messengerze?

Po krótkim objaśnieniu jak utworzyć ankietę na Messengerze, warto byłoby określić czy tak naprawdę warto korzystać z tej funkcji. A więc, trzeba przyznać, że jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ przy jej wykorzystaniu można z łatwością ustalić kto coś sądzi o danej sytuacji. Ponadto ankiety w Messengerze cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale również wśród firm. Można powiedzieć także, że ankiety na Messengerze są czasami lepszym środkiem porozumiewawczym od zwykłej rozmowy w celu ustalenia jakichś informacji. A jak można się domyśleć z własnych doświadczeń, ustalenie pewnych informacji i to w dużej grupie może być bardzo trudne. Dlatego prosta ankieta z kilkoma opcjami odpowiedzi będzie znacznie lepszym pomysłem. Dodatkową cechą ankiet na Messengerze jest to, że ma się w nich wszystko czytelnie przedstawione i bardzo łatwo określić wszystkie informacje.

Zalety i wady ankiet na Messengerze

Zalety i wady ankiet na Messengerze

Zalety

Wady

Dzięki ankietom na Messengerze można w łatwy i bardzo szybki sposób uzyskać potrzebne informacje od całej grupy, do ustalenia ważnych kwestii.

W aplikacji Messenger Lite nie ma możliwości tworzenia ankiet oraz nie można w nich zagłosować pomimo tego, że są widoczne.

Ankietę na Messengerze można stworzyć bardzo szybko. Wystarczy tylko wpisać pytanie i możliwe odpowiedzi.

Ankieta na Messengerze jest konkretna oraz zrozumiała dla użytkownika.

Ankietę na Messengerze można aktualizować, dodając nowe opcje.

Ankiety na Messengerze – podsumowanie

Jak sam widzisz, ankietę na Messengerze można stworzyć w bardzo prosty i szybki sposób. Jej twórcą może być dosłownie każda osoba, ponieważ do jej stworzenia nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy tylko kilka podstawowych kliknięć i gotowe. Natomiast słowem podsumowania może być tutaj oczywiście fakt, że jest to bardzo dobre rozwiązanie do porozumiewania się w różnych sytuacjach.

Ankiety na Messengerze są na razie niedostępne. Jeśli szukasz alternatywy, może zainteresuje cię temat Google survey szerzej opisany w artykule: „Google survey – czym jest to rozwiązanie i jak można je wykorzystać w swojej firmie?

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak zrobić ankietę na Messengerze?

7 Komentarz

 1. Ania

  Ta opcja jest naprawdę spoko. Bardzo ułatwia podjęcie decyzji przez grupę. Niestety z doświadczenia wiem, że ankiety na Messengerze nie działają, gdy się ma wersje Lite. Niby widać całą ankietę, ale nie da się zagłosować :/

 2. Inez

  Ankieta jest bardzo pomocna w dokonywaniu decyzji na tle grupy. Wielokrotnie korzystałam z niej na Messengerze. Jednak nie zawsze spełniała ona swoja role, ponieważ osoby uczestniczące w ankiecie często dodawały swoje opcje, które wnosiły tylko chaos. Z mojego punktu widzenia brakuje tylko możliwości ustawienia spotkań, ale bez tego tez da się funkcjonować.

  1. Jaga26

   Tak niema nic gorszego niż ankieta otwarta. Tam zawsze pojawiają się jakieś perełki w stylu „sprzedam opla” i wzmianki o pewnym akwareliście Austriackiego pochodzenia. Jednak z tego co kolaże to ankieta na Messengerze może być wolna od takich żartownisiów dzięki opcji zamkniętej ankiety.

  1. Andrzej S

   Niestety ostatnio z messengera zniknęło kilka funkcji. Oficjalnie wszystko wynika ze zmian w prawie unijnym, które to zaczęły obowiązywać od końca 2020. Jednak jak z tym jest. To jeszcze do końca nie wiadomo. Bo z jednej strony słyszymy komunikaty, że mesanger pracuje nad przywróceniem niektórych funkcji, ale jak dotychczas jeszcze tego nie zrobił. Niestety na razie nie ma możliwości tworzenia ankiet na messengerze ani na telefonach zarówno IOS, jak i android oraz na komputerze. Podobnie zresztą w aplikacji na telefonie nie ma dostępu do historii przesłanych multimediów.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.