Sprzedaż i SEO – jaki związek ma z tym koronawirus?

, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):1

Od kilku miesięcy wszyscy żyją rozprzestrzeniającym się wirusem. W Internecie znajduje się mnóstwo artykułów dotyczących tego tematu. Przez epidemię istotną rzecz nabrała także sprzedaż produktów bądź usług. Jednak jaki ma to związek z SEO? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Koronawirus i SEO

Pewnie się teraz zastanawiasz jakie powiązanie może mieć koronawirus z SEO i sprzedażą. Jednak muszę Cię zaskoczyć, ponieważ ma to bardzo duże znaczenie. Przedsiębiorcy chcący sprzedać swoje produkty bądź usługi umieszczają w opisach czy też artykułach słowo „koronawirus”. A dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Według statystyk Google, słowo „koronawirus” jest bardzo często wpisywane w wyszukiwarki przez użytkowników. Dlatego takie sytuacje wykorzystywane są przez przedsiębiorców. Zatem tworzą oni treści pod względem SEO i pozycjonują się za pomocą słowa „koronawirus”. A trzeba przyznać, że takie działanie jest bardzo skuteczne. W Internecie można zobaczyć wiele serwisów, które oferują produkty związane z koronawirusem. Jednym z nich może być chociażby serwis internetowy olx. Na poniższym zrzucie ekranu można zobaczyć jak wygląda oferta tego serwisu.

maseczki ochronne koronawirus olx Źródło: https://www.olx.pl/oferty/q-koronawirus/

Oprócz sprzedaży produktów w Internecie można zobaczyć również sprzedaż domen. Tak, dobrze przeczytałeś. W Internecie można zakupić domenę, w której nazwie znajduje się słowo „koronawirus” lub inne słowa powiązane z wirusem. Na dodatek jeszcze lepszą ciekawostką jest to, że można kupić już funkcjonujący sklep internetowy z możliwością wprowadzenia własnych zmian.

domeny z słowem koronawirus Źródło: http://maseczkiantywirusowe.pl/

Koronawirus w Polsce – wyszukiwanie w Google

„Koronawirus” to w ostatnim czasie bardzo często wyszukiwana fraza nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jak już wcześniej wspomniałam jest to wykorzystywane przez przedsiębiorców. Próbują oni dopasować swoją ofertę do zapytań odbiorców. W prawdzie to nic dziwnego, bo każdy teraz żyje tylko wybuchem epidemii. Nawet w programach do sprawdzania słów kluczowych można zobaczyć jakie jest tym zainteresowanie. Więc, co użytkownicy najczęściej wpisują w wyszukiwarkę Google odnośnie koronawirusa? Sprawdź niżej.

najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe z koronawirus Źródło: https://app.semstorm.com propozycje tematów związanych z koronawirus Źródło: https://answerthepublic.com/reports/97592737-5492-4287-90d8-b7e91396aee5

Podsumowanie

Jak sam widzisz temat koronawirusa ma także znaczenie dla przedsiębiorców. Można powiedzieć, że jest to okazja, aby wybić się w kontekście marketingowym i zacząć pozycjonować się w Internecie. A trzeba zaznaczyć, że zapytania użytkowników zawierają frazę „koronawirus”. Dlatego stworzenie treści pod kątem SEO w tym przypadku jest niezwykle ważne. Trzeba przyznać, że dzięki wirusowi niektóre przedsiębiorstwa zyskują na popularności. Dlatego jeśli Ty też jesteś właścicielem działalności gospodarczej, to przy wykorzystaniu słynnego słowa „koronawirus” możesz zaistnieć w sieci.

  TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Sprzedaż i SEO – jaki związek ma z tym koronawirus?

1 Komentarz

  1. Ilona

    Dziwne niby miną tydzień od artykułu a tak wiele się zmieniło. Maseczki kosztują więcej oraz Allegro i olx dostały zakaz publikowania ogłoszeń związanych z koronawirusem. Przez co wydaje się że seo i pozycjonowanie to jedyny sposób aby sprzedać tego typu asortyment w internecie. Kolejna sprawa to ciekawy filtr ręczny który sprawia że po wpisaniu frazy koronairus pierwsze pozycje wyszukiwania zajmuje witryna gov.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.