TeamViewer – co to jest i do czego służy?

, Czas czytania: 3:00 min.

TeamViewer

Zastanawiałeś się kiedyś co to jest TeamViewer? Może gdzieś już o tym słyszałeś, ale nie wiesz gdzie i co dokładnie. Dlatego powstał ten artykuł, żebyś mógł dowiedzieć się czym tak naprawdę jest TeamViewer i do czego służy. Dlatego też zachęcam Cię do przeczytania poniższego artykułu i zapoznania się z najpotrzebniejszymi informacjami.

Spis treści:

Co to jest TeamViewer?

Można powiedzieć, że Teamviewer to jeden z najpopularniejszych programów służących do bezprzewodowego kontrolowania za pomocą Internetu, systemów operacyjnych, np. takich jak Windows. Jest to przede wszystkim darmowy program, który stosuje się najczęściej do własnego użytku i jest on bardzo łatwy w obsłudze, który wyróżnia się dużą funkcjonalnością. Dlatego jeśli chciałbyś mieć dostęp do dwóch komputerów jednocześnie, to jest to program, który Ci na to pozwala.

Jak-dziala-TeamViewer?

Jak działa TeamViewer?

Jak już wcześniej wspomniałam, Team Viewer to program, który umożliwia dostęp do urządzeń komputerowych i pozwala również na połączenie komputera z telefonem. Jak więc działa ten program i jak go używać? Żeby zacząć korzystać z TeamViewer’a to musisz na samym początku podjąć się czynności instalacyjnej. Jeśli masz zamiar korzystać z tego programu, to najlepiej go zainstalować, natomiast kiedy chcesz tylko przez jakiś czas wypróbować jak to działa, to wystarczy go tylko uruchomić. Następnie trzeba utworzyć nazwę i hasło do danego komputera. I to wszystko. Proste, prawda? Natomiast, żeby móc kontrolować jakieś urządzenie i mieć do niego dostęp, to trzeba wpisać jego ID i kliknąć połącz. Wtedy trzeba będzie tylko wpisać hasło i dostęp do drugiego urządzenia jest już gotowy.

Funkcje programu TeamViewer

Dzięki zainstalowaniu programu TeamViewer możesz zdobyć dostęp do wielu różnych funkcji. Co więc należy do tych najpopularniejszych?

  • TeamViewer umożliwia zdalną kontrolę nad komputerem przez Internet w dowolnym miejscu.
  • TeamViewer pozwala na dostęp do głównych aplikacji za pomocą skrótów.
  • TeamViewer oferuje bezpieczny dostęp do komputerów, serwerów, a także do urządzeń wyposażonych w system Android, iOS lub Windows 10.
  • TeamViewer umożliwia drukowanie dokumentów zapisanych na kontrolowanym przez Ciebie urządzeniu.
  • TeamViewer umożliwia również bezpieczne udostępnianie plików w dowolnym rozmiarze.
  • TeamViewer pozwala nie tylko na dostęp do komputerów, ale również do urządzeń mobilnych.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł wyjaśnił Ci czym tak naprawdę jest TeamViewer i do czego służy. Jeśli szukasz wygody i chcesz mieć kontrolę nad innymi urządzeniami, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Jednak musisz wiedzieć, że kontrolując dane urządzenie, to druga osoba, która z niego korzysta, widzi co robisz. Ale staje się to idealnym rozwiązaniem, bo możecie razem pracować, nawet jeśli będziecie daleko od siebie. Więc jeśli chcesz usprawnić swoją pracę, to warto skorzystać z tego programu.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: TeamViewer – co to jest i do czego służy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt