TeamViewer – co to jest i do czego służy?

, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):6

Zastanawiałeś się kiedyś co to jest TeamViewer? Może gdzieś już o tym słyszałeś, ale nie wiesz gdzie i co dokładnie. Dlatego powstał ten artykuł, żebyś mógł dowiedzieć się czym tak naprawdę jest TeamViewer i do czego służy. Dlatego też zachęcam Cię do przeczytania poniższego artykułu i zapoznania się z najpotrzebniejszymi informacjami.

Spis treści:

Co to jest TeamViewer?

Można powiedzieć, że Teamviewer to jeden z najpopularniejszych programów służących do bezprzewodowego kontrolowania za pomocą Internetu, systemów operacyjnych, np. takich jak Windows. Jest to przede wszystkim darmowy program, który stosuje się najczęściej do własnego użytku i jest on bardzo łatwy w obsłudze, który wyróżnia się dużą funkcjonalnością. Dlatego jeśli chciałbyś mieć dostęp do dwóch komputerów jednocześnie, to jest to program, który Ci na to pozwala.

Jak-dziala-TeamViewer?

Jak działa TeamViewer?

Jak już wcześniej wspomniałam, Team Viewer to program, który umożliwia dostęp do urządzeń komputerowych i pozwala również na połączenie komputera z telefonem. Jak więc działa ten program i jak go używać? Żeby zacząć korzystać z TeamViewer’a to musisz na samym początku podjąć się czynności instalacyjnej. Jeśli masz zamiar korzystać z tego programu, to najlepiej go zainstalować, natomiast kiedy chcesz tylko przez jakiś czas wypróbować jak to działa, to wystarczy go tylko uruchomić. Następnie trzeba utworzyć nazwę i hasło do danego komputera. I to wszystko. Proste, prawda? Natomiast, żeby móc kontrolować jakieś urządzenie i mieć do niego dostęp, to trzeba wpisać jego ID i kliknąć połącz. Wtedy trzeba będzie tylko wpisać hasło i dostęp do drugiego urządzenia jest już gotowy.

Funkcje programu TeamViewer

Dzięki zainstalowaniu programu TeamViewer możesz zdobyć dostęp do wielu różnych funkcji. Co więc należy do tych najpopularniejszych?

 • TeamViewer umożliwia zdalną kontrolę nad komputerem przez Internet w dowolnym miejscu.
 • TeamViewer pozwala na dostęp do głównych aplikacji za pomocą skrótów.
 • TeamViewer oferuje bezpieczny dostęp do komputerów, serwerów, a także do urządzeń wyposażonych w system Android, iOS lub Windows 10.
 • TeamViewer umożliwia drukowanie dokumentów zapisanych na kontrolowanym przez Ciebie urządzeniu.
 • TeamViewer umożliwia również bezpieczne udostępnianie plików w dowolnym rozmiarze.
 • TeamViewer pozwala nie tylko na dostęp do komputerów, ale również do urządzeń mobilnych.

W czym tak naprawdę od konkurencji lepszy jest TeamViewer i dlaczego powinieneś go wybrać?

Pierwszą i największą zaletą oprogramowania TeamViewer jest zakres urządzeń, na jakich jest ono obsługiwane, ponieważ jest to niemal 127 różnych urządzeń przenośnych, systemów operacyjnych czy też urządzenia IoT (Internet of Things), gdzie konkurencyjne oprogramowania obsługują średnio 35 urządzeń.

zalety TeamViewer Źródło zdjęcia: https://www.teamviewer.com/en/info/teamviewer-performance/

Kolejną wielką zaletą przemawiającą za wyborem TeamViewer, jest wydajność, jaką otrzymujemy, korzystając z tego oprogramowania. Program ten, jak i inne oferujące podobne rozwiązania przetestowano za pomocą usług oferujących przez firmę Qualitest. TeamViewer w ciągu sekundy osiągnął przesył danych ponad dwukrotnie większy w porównaniu do konkurencji.

wydajność TeamViewer Źródło zdjęcia: https://www.teamviewer.com/en/info/teamviewer-performance/

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł wyjaśnił Ci czym tak naprawdę jest TeamViewer i do czego służy. Jeśli szukasz wygody i chcesz mieć kontrolę nad innymi urządzeniami, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Jednak musisz wiedzieć, że kontrolując dane urządzenie, to druga osoba, która z niego korzysta, widzi co robisz. Ale staje się to idealnym rozwiązaniem, bo możecie razem pracować, nawet jeśli będziecie daleko od siebie. Więc jeśli chcesz usprawnić swoją pracę, to warto skorzystać z tego programu.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: TeamViewer – co to jest i do czego służy?

6 Komentarz

 1. Lider

  TeamViewer wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Ciekawe jak to wychodzi w praktyce i jakie zasoby pochłania. To jaki transfer jest potrzebny do sprawnej obsługi. Czy da się w pełni wykorzystać możliwości systemu. Oraz ważna kwestia ile zasobów pochłania w obu urządzaniach

 2. Grzesiek

  TeamViewer jest bardzo dobrą aplikacją. Jest ona szczególnie przydatna do pracy zdalnej, gdyż z naszego domowego komputera możemy mieć dostęp do komputera służbowego. Sam używałem TeamViewera i byłem zaskoczony jak mało zasobów obu komputerów on pochłania.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.