Trendy w web design w roku 2021, design 2021 co przyniesie?

, Czas czytania: 5:00 min. , Komentarz(y):4

Strony internetowe to niezbędny element każdej firmy. Jej posiadanie korzystnie wpływa na dotarcie do tysięcy potencjalnych klientów i dzięki niej zwiększa się wizerunek oraz zaufanie do firmy. Strona www pełni też rolę informacyjną, wspiera relacje z obecnymi klientami i co ważne jest wizytówką firmy, która w pewien sposób ją reklamuje. Dlatego każdy przedsiębiorca chce, aby jego strona www była wyjątkowa, posiadała coś oryginalnego i zapadała w pamięć odbiorcom. Z roku na rok, trendy w web design się zmieniają, dlatego dobrze jest je monitorować i wykorzystywać podczas tworzenia stron www. Sprawdź, co tym razem przyniesie nam web design.

Spis treści:

Jakie są najważniejsze trendy projektowania stron internetowych 2021?

Na początku należy wspomnieć, że trendy w web design w roku 2021 nie są jakoś ściśle określonymi zasadami. Oczywiście możesz stosować się do tych wytycznych, ale nie musisz, ponieważ strony internetowe powinny być stworzone tak, aby wzbudzać pozytywne wrażenie w użytkownikach i nie być dla nich uciążliwe. Powracając jednak do tematu, to design 2021 przyniesie nam:

Niekonwencjonalny układ galerii

W tym przypadku galerie zdjęć są poukładane na stronie w kreatywny i asymetryczny sposób. Jeśli chodzi o wyświetlenie się grafik w wersji komputerowej (desktopowej) to bardzo często są one umieszczone w całym widoku strony.

niekonwencjonalny-uklad-galeri

Źródło: https://limnia.com

Czarny motyw w web design 2021

Jak można zauważyć, od pewnego czasu coraz częściej wykorzystuje się ciemne tło. Początkowo była to tylko opcja dostępna w ustawieniach naszych smartfonów czy tabletów, która umożliwiała oszczędzanie baterii. Jednak z czasem, takie rozwiązanie przyjęło się również w aplikacjach mobilnych czy też w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Design 2021 ma dalej rozwijać się w tym kierunku. Użytkownicy wówczas będą mogli wieczorami przeglądać stronę internetową bez przymrużania oczu.

czarny-motyw-design-2021

Źródło: https://www.youtube.com/results?search_query=web+design

Przesunięcia i niesymetryczność w web design 2021

Dotychczas mieliśmy styczność ze stronami internetowymi, które były charakterystycznie proste i symetryczne. Jednak obecnie, taki trend staje się coraz bardziej monotonny i mniej interesujący. Dlatego właśnie w design 2021 zamiennym elementem jest asymetria i przesunięcia, które dodadzą stronie zupełnie innego, świeżego wyglądu.

Strony internetowe wyświetlane w wersji komputerowej (desktopowej) będą wykorzystywały opcję rozwijanego menu (tzw. hamburgera), które jak do tej pory było widoczne tylko na stronach www wyświetlanych na urządzeniach mobilnych.

menu na cały ekran

Źródło: http://www.galerie-zdjec.pl

Minimalizm

Ten element web designu jak na razie nie wychodzi z mody. Wykorzystywano go zarówno w ubiegłym roku, jak i dwa czy trzy lata temu. Także teraz w tym kontekście nic się nie zmienia i można śmiało stwierdzić, że jest to kolejny element znajdujący się wśród trendów web designu na rok 2021. Minimalizm utożsamia się z pojęciem „Premium”, czyli z czymś lepszym. Dlatego coraz więcej osób przekonuje się do tego, aby wykorzystywać na stronach cechy minimalizmu, które jednocześnie dają stronie pewnego szyku oraz przejrzystości.

Zastosowanie karuzeli

To także jeden z występujących już trendów przy projektowaniu stron www. Zdjęcia, a także kategorie produktów, opinie klientów czy artykuły można przeglądać na stronie właśnie za pomocą karuzeli. Przykład poniżej.

karuzele produktowa endorfina

Źródło: https://endorfina.shop/

Trendy web design 2021 – skrót informacji

Podsumowując wszystkie informacje, należy stwierdzić, że powyższe elementy web designu na rok 2021 w dużym stopniu nawiązują do koncepcji mobile first index. A zatem, projektowane strony internetowe w wersji desktopowej mają wykorzystywać takie elementy, jak w wersji mobilnej. Jednak tak jak już wcześniej wspomniałam, nie powinno się zapominać, że trendy web designu 2021 nie są odgórnie narzuconymi zasadami. To od Ciebie zależy czy je zastosujesz, czy też nie. Powinieneś jedynie pamiętać, że strona www powinna wzbudzać w odbiorcach pozytywne wrażenia i odpowiadać na potrzeby oraz oczekiwania klientów.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Trendy w web design w roku 2021, design 2021 co przyniesie?

4 Komentarz

  1. Natalia

    Czarny motyw strony daje poczucie prestiżu i elegancji ale w dzień trudno na takiej stronie będzie dostrzec pewne informacje wiec może lepiej ten motyw zmienić na szary albo inny kolor który będzie dobrze widoczny w dzień jak i w nocy ale też będzie dawał poczucie stylu.

  2. Natalka

    Trendy trendami ale najważniejsze w stronnie internetowej jak w innych formach reklamy jest przejrzystość i coś co przyciągnie wzrok. Nie warto sięgać po trendy na sile ale tez można stworzyć własny projekt który może okazać się lepszy niż te trendy.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.