Unikalny Link Building – jak go pozyskać?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):2

Link building to w innym znaczeniu pozyskiwanie zewnętrznych linków do swojej strony internetowej. Przed kilkoma laty było to jednym z podstawowych elementów pozycjonowania. Czy tak jest również teraz? Oczywiście, że tak. Jednak Google zwraca szczególną uwagę na jakość linków. A więc, żeby link building był skuteczny to musi być wartościowy. A co trzeba zrobić, żeby był on wartościowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Zdobycie wartościowego link building nie należy do najłatwiejszych zadań. Żeby go zdobyć, trzeba poświęcić na to sporo swojego czasu i skutecznego działania. Trzeba zastanowić się z jakich witryn można pozyskać takie linki, po to żeby były one lepiej zweryfikowane przez Google, jak i również po to, aby Twoja strona internetowa była lepiej zindeksowana przez wyszukiwarkę. Jak zdobyć taki link? Istnieje kilka ważnych czynników, które powinno się wziąć pod uwagę. A wśród nich mogą znaleźć się:

Witryny z niewielką ilością linków wychodzących

unikalny link building - wyjątkowe witryny Pierwszą istotną kwestią jest to, że Google bardziej ceni sobie takie witryny internetowe, które zawierają niewielką ilość linków wychodzących. Jeśli pozyska się link z takiej strony, która będzie miała ich kilkanaście lub kilkadziesiąt, to taki link będzie uznawany przez Google za bardziej wartościowy, niż ten ze strony, która posiada ich nawet tysiące. Więc jeśli chcesz zdobyć link building wysokiej jakości, to pozyskuj je z witryn z ich niewielką ilością. Wtedy możesz mieć pewność, że jest on unikatowy.

Domena też jest ważna

Kolejnym ważnym punktem jest również to, że Google zwraca szczególną uwagę na jakość domeny, z której wychodzi link. Według Google, witryny ze starszą datą są bardziej wartościowe, ponieważ przez zawartość linków kierujących, witryna zyskała na zaufaniu użytkowników. Więc przed pozyskaniem link building z jakiejkolwiek domeny, powinieneś sprawdzić jej historię.

Link building powinien być zgodny z daną tematyką

Linki, które umieszcza się na swojej stronie powinny być nie tylko wartościowe. Powinny one przede wszystkim zgadzać się z tematyką danej podstrony. W przeciwnym razie, użytkownicy mogliby się zawieść i poczuć oszukani. A takie działanie mogłoby doprowadzić do zmniejszenia ich zaufania, co do Twojej witryny. Dlatego, jeśli nie chcesz na niczym tracić, to pozyskaj wartościowy i zgodny tematycznie link building. unikalny link building - wartościowe witryny Przed każdorazowym wstawieniem linka na swoją stronę internetową powinieneś pomyśleć, czy aby na pewno przyniesie Ci on korzyści. Czyli taki link building powinien być wartościowy i zgodny z kontekstem. W przeciwnym razie mogłoby to doprowadzić do osłabienia widoczności Twojej witryny w sieci. Dlatego jeśli nie chcesz tracić na widoczności, to nie pozyskuj słabej jakości linków.

Linkowanie podstron

Linkowanie strony głównej jest jak najbardziej wskazane. Jednak Google zwraca również uwagę na linkowanie podstron. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojej witryny, to linkuj nie tylko na stronę główną, ale również na podstrony. Jeśli tak zrobisz, sam zauważysz różnicę.

Skąd konkurencja pozyskuje linki?

Zwróć także uwagę na konkurencję. Możesz skorzystać z narzędzi, które pozwolą Ci ją obserwować. Istnieją różne przydatne strony, za pomocą których zobaczysz skąd konkurencja pozyskuje linki. A także dzięki takiemu działaniu będziesz mógł sprawdzić jak unikalny jest link.

Umieszczaj wpisy w social mediach

unikalny link building - Linki w social mediach

W sieci znajduje się wiele miejsc, z których można pozyskać unikatowe linki do swojej strony. Jeśli prowadzisz bloga, to tym bardziej jest to możliwe. Pomyśl nad umieszczaniem swoich wpisów w social mediach, np. takich jak Facebook. W ten sposób Twoja szansa na znalezienie wartościowych linków zdecydowanie się zwiększy.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł był przydatny i wiesz już jak pozyskać wartościowe linki do swojej strony internetowej. Pamiętaj, że tylko unikatowy link building zwiększy Twoją szansę na widoczność w sieci oraz wzbudzi zaufanie użytkowników.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Unikalny Link Building – jak go pozyskać?

2 Komentarz

  1. Łukasz - Afterweb

    Obecnie najbardziej wartościowy linkbuilding to tematyczne strony, które posiadają ruch i unikalnych użytkowników. Sztuczne strony stworzone dawno temu także posiadają swoją wartość, jednak nowe zaplecza nie przynoszą większych pozytywów. Osobiście bardzo wartościowe stały się wpisy gościnne na stronach osób podobnych tematycznie, duża wartość merytoryczna + jak uda sie zdobyć bloga czy stronę z dużym ruchem to bardzo duzy plus.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.