Przegląd darmowej poczty – Wirtualna Polska, poczta Onet czy poczta Gmail?

, Czas czytania: 3:00 min.

Darmowa poczta e-mail

Zapewne każdy z nas, albo zdecydowana większość posiada przynajmniej jedno konto w serwisie internetowym jakim jest poczta. Do naszej dyspozycji jest kilka takich portali, które oferują konta e-mailowe. Jednak która poczta z nich jest najlepsza? Która z nich oferuje lepsze funkcje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Wirtualna Polska

Wirtualna Polska, w skrócie WP jest to serwis internetowy, na którym konta pocztowe posiada większość użytkowników w kraju. Nie każda poczta jest taka sama, każda ma swoje plusy i minusy. Co więc wchodzi w zakres usług poczty WP? Poczta WP oferuje swoim użytkownikom skrzynkę pocztową bez limitu i największe załączniki, które mogą być aż do 100 MB. Być może dlatego większość osób decyduje się na konto e-mailowe w tym serwisie. Ale oprócz tego, poczta WP charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń, a dodatkowo może być to idealna poczta dla przedsiębiorstw. A czemu? Bo poczta oferuje wysyłanie do innych użytkowników e-maili z usługami zbliżonymi do ich zainteresowań. Oczywiście jest to zgodne z polityką prywatności.

Poczta Onet

Poczta Onet to kolejny rodzaj serwisu internetowego, który oferuje użytkownikom konta e-mailowe. I tak jak każda poczta musi mieć coś do zaoferowania. Co więc należy do zakresu usług poczty Onet? Wiele z nich musi być jeszcze dopracowane, ale przecież nic nie jest w 100% idealne. Poczta Onet daje użytkownikom możliwość posiadania kilka adresów na jednej skrzynce pocztowej. Dlatego też możesz posiadać tutaj adresy, które posłużą Ci do różnych celów. Poczta Onet oferuje również wszechstronność dostępu. Dlatego nie ważne w jakim miejscu się znajdujesz i czy masz pod ręką komputer. Możesz odczytywać wiadomości na telefonie lub dla jeszcze lepszego ułatwienia ściągnąć aplikację poczty. A także tak, jak każda poczta przywiązuje uwagę do polityki prywatności.

Poczta Gmail

Tak jak poprzednie rodzaje poczt, również ta musi posiadać jakieś dobre cechy, które skłaniają użytkowników do założenia konta właśnie w tym serwisie. Bo to właśnie cechy charakterystyczne najbardziej przekonują osoby do skorzystania z danych usług. Więc co może wchodzić w zakres usług poczty Gmail? Jedną z najgłówniejszych i najważniejszych cech jest bezpieczeństwo. To właśnie ta poczta słynie z tego, że blokuje 99,9% e-maili pochodzących z podejrzanych źródeł. W ten sposób można uratować się przed licznymi wirusami. Oprócz tego wszystkie wiadomości są posegregowane i sam możesz zdecydować czy takową przeczytać, czy może od razu przenieść do kosza. Poczty Gmail można używać nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie czy tablecie, co jest dużym udogodnieniem. Na dodatek, tak jak w powyższych rodzajach poczt, również ta działa zgodnie z polityką prywatności.

Podsumowanie

Jak widzisz każdy z powyższych rodzai poczt ma swoje ukryte zalety. Jedna może oferować to, druga tamto. A która z powyższych poczt jest najlepsza? Najpierw powinno stwierdzić się w jakim celu zakłada się konto na poczcie. Czy jest to e-mail prywatny, biznesowy czy może zakupowy. Jednak należy pamiętać o swoim komforcie. Trzeba zwrócić wtedy uwagę czy filtry spamu są dobre, bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem, a także jeśli będzie potrzeba to zwrócić uwagę na pojemność skrzynki pocztowej lub w zależności od Ciebie wielkości załączników. Dopiero po przeanalizowaniu sytuacji, będziesz mógł podjąć taką decyzję i tylko wtedy będziesz mógł dopasować konto pocztowe do swoich potrzeb.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Przegląd darmowej poczty – Wirtualna Polska, poczta Onet czy poczta Gmail?

3 Komentarz

  1. Emilia

    Od siebie do listy darmowej poczty internetowej dorzucę O2. Plus poczty o2 jest podobny do tej na Onet. Możemy w ramach jednej poczty stworzyć kilka adresów lub dodatkowy alias (bazowa dostępna ilość to 4). Minus o2 to ogrom ilość reklam i spamu. Od sugestera po banery reklamowe składające się na ramkę dookoła pola roboczego.

    1. Jan Wróbel

      Moim zdaniem O2 to jeden wielki spam. Nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji. Jest do tego toporna w obsłudze oraz pokazuje tony spamu. Nie tylko w folderze odebranie i spam, ale stworzona została stworzona specjalna zakładaczka o nazwie oferty, gdzie trafiają wszystkie nieproszone oferty marketingowe. Na szczęście ktoś wpadł na dobry pomysł i stworzył jeszcze dwie takę zakładki. Jedna dla wiadomości z mediów społecznościowych drugą dla newslettera. Bez tego folder główny to byłby czysty chaos. Według mojej opinii poczta Gmail jest najprzyjemniejsza w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.

Ostatnie artykuły

Zainteresowała Cię oferta?

Kompleksowa oferta

Kliknij po bezpłatną wycenę

Wyceń projekt