Przegląd darmowej poczty – Wirtualna Polska, poczta Onet czy poczta Gmail?

, Czas czytania: 3:00 min. , Komentarz(y):10

Zapewne każdy z nas, albo zdecydowana większość posiada przynajmniej jedno konto w serwisie internetowym jakim jest poczta. Do naszej dyspozycji jest kilka takich portali, które oferują konta e-mailowe. Jednak która poczta z nich jest najlepsza? Która z nich oferuje lepsze funkcje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Wirtualna Polska

Wirtualna Polska, w skrócie WP jest to serwis internetowy, na którym konta pocztowe posiada większość użytkowników w kraju. Nie każda poczta jest taka sama, każda ma swoje plusy i minusy. Co więc wchodzi w zakres usług poczty WP? Poczta WP oferuje swoim użytkownikom skrzynkę pocztową bez limitu i największe załączniki, które mogą być aż do 100 MB. Być może dlatego większość osób decyduje się na konto e-mailowe w tym serwisie. Ale oprócz tego, poczta WP charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń, a dodatkowo może być to idealna poczta dla przedsiębiorstw. A czemu? Bo poczta oferuje wysyłanie do innych użytkowników e-maili z usługami zbliżonymi do ich zainteresowań. Oczywiście jest to zgodne z polityką prywatności.

Zalety i wady posiadania poczty Wirtualna Polska

ZALETY I WADY POSIADANIA POCZTY WIRTUALNA POLSKA

ZALETY

WADY

Nieograniczona pojemność skrzynki pocztowej

Pojawiające się reklamy zarówno w interfejsie, jak i na stronie logowania czy wylogowywania w wersji darmowej. Aby pozbyć się reklam trzeba wykupić wersję Pro poczty WP

Duża pojemność załączników do 100 MB

Przyjazny interfejs

Poczta Onet

Poczta Onet to kolejny rodzaj serwisu internetowego, który oferuje użytkownikom konta e-mailowe. I tak jak każda poczta musi mieć coś do zaoferowania. Co więc należy do zakresu usług poczty Onet? Wiele z nich musi być jeszcze dopracowane, ale przecież nic nie jest w 100% idealne. Poczta Onet daje użytkownikom możliwość posiadania kilka adresów na jednej skrzynce pocztowej. Dlatego też możesz posiadać tutaj adresy, które posłużą Ci do różnych celów. Poczta Onet oferuje również wszechstronność dostępu. Dlatego nie ważne w jakim miejscu się znajdujesz i czy masz pod ręką komputer. Możesz odczytywać wiadomości na telefonie lub dla jeszcze lepszego ułatwienia ściągnąć aplikację poczty. A także tak, jak każda poczta przywiązuje uwagę do polityki prywatności.

Zalety i wady posiadania poczty Onet

ZALETY I WADY POSIADANIA POCZTY ONET

ZALETY

WADY

Możliwość przesyłania załączników o bardzo dużej pojemności (2 GB)

Pojawianie się reklam zarówno w interfejsie, jak i na stronie logowania

Nieograniczona pojemność konta

Minimalistyczny interfejs

Poczta Onet zintegrowana jest z innymi adresami

 

Poczta Gmail

Tak jak poprzednie rodzaje poczt, również ta musi posiadać jakieś dobre cechy, które skłaniają użytkowników do założenia konta właśnie w tym serwisie. Bo to właśnie cechy charakterystyczne najbardziej przekonują osoby do skorzystania z danych usług. Więc co może wchodzić w zakres usług poczty Gmail? Jedną z najgłówniejszych i najważniejszych cech jest bezpieczeństwo. To właśnie ta poczta słynie z tego, że blokuje 99,9% e-maili pochodzących z podejrzanych źródeł. W ten sposób można uratować się przed licznymi wirusami. Oprócz tego wszystkie wiadomości są posegregowane i sam możesz zdecydować czy takową przeczytać, czy może od razu przenieść do kosza. Poczty Gmail można używać nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie czy tablecie, co jest dużym udogodnieniem. Na dodatek, tak jak w powyższych rodzajach poczt, również ta działa zgodnie z polityką prywatności.

Zalety i wady posiadania poczty Gmail

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że poczta Gmail ze względu na ilość swoich zalet, które przewyższają zalety konkurencji jest najbardziej docenianą skrzynką pocztową na całym świecie.

ZALETY I WADY POSIADANIA POCZTY GMAIL

ZALETY

WADY

Duża pojemność skrzynki + możliwość archiwizowania wiadomości

Ze względu na dbałość bezpieczeństwa, poczta Gmail posiada ograniczenia wysyłania i odbierania poczty

Brak namolnych reklam

Prosta obsługa

Skuteczny filtr antyspamowy

Tworzenie etykiet wiadomości, które ułatwiają segregowanie przychodzących wiadomości

Możliwość przyłączenia do poczty Gmail zewnętrznych kont pocztowych

 

Podsumowanie

Jak widzisz każdy z powyższych rodzai poczt ma swoje ukryte zalety. Jedna może oferować to, druga tamto. A która z powyższych poczt jest najlepsza? Najpierw powinno stwierdzić się w jakim celu zakłada się konto na poczcie. Czy jest to e-mail prywatny, biznesowy czy może zakupowy. Jednak należy pamiętać o swoim komforcie. Trzeba zwrócić wtedy uwagę czy filtry spamu są dobre, bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem, a także jeśli będzie potrzeba to zwrócić uwagę na pojemność skrzynki pocztowej lub w zależności od Ciebie wielkości załączników. Dopiero po przeanalizowaniu sytuacji, będziesz mógł podjąć taką decyzję i tylko wtedy będziesz mógł dopasować konto pocztowe do swoich potrzeb.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Przegląd darmowej poczty – Wirtualna Polska, poczta Onet czy poczta Gmail?

10 Komentarz

 1. Emilia

  Od siebie do listy darmowej poczty internetowej dorzucę O2. Plus poczty o2 jest podobny do tej na Onet. Możemy w ramach jednej poczty stworzyć kilka adresów lub dodatkowy alias (bazowa dostępna ilość to 4). Minus o2 to ogrom ilość reklam i spamu. Od sugestera po banery reklamowe składające się na ramkę dookoła pola roboczego.

  1. Jan Wróbel

   Moim zdaniem O2 to jeden wielki spam. Nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji. Jest do tego toporna w obsłudze oraz pokazuje tony spamu. Nie tylko w folderze odebranie i spam, ale stworzona została stworzona specjalna zakładaczka o nazwie oferty, gdzie trafiają wszystkie nieproszone oferty marketingowe. Na szczęście ktoś wpadł na dobry pomysł i stworzył jeszcze dwie takę zakładki. Jedna dla wiadomości z mediów społecznościowych drugą dla newslettera. Bez tego folder główny to byłby czysty chaos. Według mojej opinii poczta Gmail jest najprzyjemniejsza w obsłudze.

 2. Miła

  Mi ta cała poczta na Wirtualnej Polsce nie podeszła. Za dużo reklam i za każdym razem gdy odwiedzałem WP aby się zalogować kuły po oczach mnie te nagłówki artykułów. Osobiście jestem zwolenniczką Gmail.

 3. Rafa

  Czyli co większych różnic nie ma? Tylko tyle gdzie się logujemy z czego się nam lepiej korzysta oraz jakie reklamy się pojawiają? Reszta to kwestia ustawień i ceny? I tych poczt w Polsce jest tylko tyle? Czy można znaleźć jeszcze jakieś mniejsze skrzynki? Nie, żebym mocno potrzebował. Jednak mnie to ciekawi. Czy rynek polega na tym, że są tylko ogromni gracze i potem długo długo nic?

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.