Używana odzież na Zalando? Czym jest usługa Pre-owned?

, Czas czytania: 5:30 min. , Komentarz(y):2

USŁUGA JUŻ NIEDOSTĘPNA W POLSCE.

Na pewno są wśród nas takie osoby, które w swojej szafie posiadają ubrania, buty bądź akcesoria, których już nie używają lub nie noszą. Zamiast wyrzucać takie rzeczy, można sprzedać je drugiej osobie. Dzisiaj istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają takie działania. Jednak dzisiaj nie o tym. Na tapetę bierzemy Zalando Pre-owned. Czym jest ta usługa? Jakie daje możliwości? Sprawdź.

Zalando Pre-owned – co trzeba wiedzieć o usłudze?

Polska jako jeden z krajów chętnie decyduje się na zakup ubrań bądź innych rzeczy „z drugiej ręki”. Da się to zauważyć, chociażby po tym, że wiele osób korzysta z aplikacji Vinted bądź innych, w których mogą sprzedawać lub kupować konkretne rzeczy. Jeśli chodzi o Zalando Pre-owned to jest to usługa, która już od jakiegoś czasu oferowana jest przez sklep Zalando. Można z niej korzystać już od ponad roku. Jednak dopiero teraz zrobiło się o niej głośno. A to wszystko dzięki kampanii reklamowej na skalę światową, do której udziału zaproszono znane osobowości.

zalando pre-owned strona Źródło: https://www.zalando.pl/kobiety-pre-owned/?order=activation_date

Zalando Pre-owned dba o modę zrównoważoną?

Moda zrównoważona to inaczej tak zwana moda ekologiczna. Zalando wprowadzając usługę Pre-owned wskazuje na to, że dzięki zakupowi ubrań z drugiej ręki, klient może wpłynąć na ekologizację i w ten sposób przyczynić się do częściowej ochrony środowiska. Oczywiście sklep Zalando nie nakazuje kupna używanych ubrań, ale do tego zachęca. Trzeba zaznaczyć przy tym, że z biegiem czasu używana odzież nabiera coraz to większego znaczenia w branży modowej. Dlatego być może to skłoniło sklep do zaproponowania takiej usługi w swojej ofercie. Na dodatek coraz bardziej zauważalny staje się fakt, że więcej osób kupuje ubrania „z drugiej ręki”. Nie oszukujmy się, do punktów odzieży używanej chodzi bardzo dużo osób. W takich miejscach można znaleźć wiele perełek i to całkiem dobrej jakości. Oprócz Zalando na wprowadzenie używanych ubrań do swojej oferty zdecydowało się również wiele innych sklepów (na przykład sklep H&M).

Jak sprzedać swoje nieużywane rzeczy na Zalando Pre-owned?

Żeby sprzedać swoje ubrania, których się nie używa, na początku należy wejść na stronę sklepu Zalando. Po czym należy w górnym menu, z kategorii Pre-owned, wybrać „Wymień swoje rzeczy w ramach Pre-owned”. Następnie trzeba zalogować się do panelu. Jeśli nie masz jeszcze konta na Zalando, to musisz się zarejestrować. Następnie można wybrać do 20 rzeczy, które chciałoby się sprzedać. Zalando od razu podliczy, ile jest warta dana rzecz. Potem trzeba wybrać rodzaj kredytu, jaki chce się dostać. Za przekazywane rzeczy można odebrać kartę upominkową do wykorzystania na stronie Zalando bądź przeznaczyć środki na organizacje charytatywne, takie jak Czerwony Krzyż lub WeForest. Jeśli skompletowało się już rzeczy do sprzedaży, to w ciągu 1-2 dni otrzymasz wiadomość e-mail z listą rzeczy, które zostały zaakceptowane przez sklep. Następnie wystarczy tylko wysłać swoje rzeczy. Paczkę na adres sklepu nadaje się za darmo w dowolnym punkcie kurierskim DHL. Po wysłaniu swoich rzeczy Zalando w ciągu 14 dni powinno wysłać do Ciebie e-maila z kodem do karty upominkowej lub potwierdzeniem przekazania pieniędzy na którąś z organizacji.

Zalety i wady usługi Pre-owned

Pomimo tego, że kampania sklepu Zalando wygląda pięknie i zachęcająco, to jednak nie wszystko wygląda tak dobrze, jakby się mogło wydawać. Jak już zostało wspomniane, program wprowadzony przez Zalando umożliwia zarówno kupno używanych produktów, jak i odsprzedaż swoich już nieużywanych. Jakie zalety i wady ma ta usługa? Co powinno się o niej wiedzieć?

ZALETY I WADY USŁUGI PRE-OWNED

ZALETY

WADY

Produkty, które chce się sprzedać, wysyła się do sklepu za darmo

Cena dostępnych na stronie produktów jest ustalana przez sklep

To Zalando sprzedaje nasze produkty innym osobom, a nie my

Produkty, które chce się sprzedać, muszą wyglądać jak nowe i być zgodne z wymaganiami sklepu

Wycena, którą ustala Zalando za odsprzedane przez użytkownika produkty nie jest dla niego najlepsza

Jak dzisiaj wygląda sytuacja z odzieżą używaną wśród klientów?

Kiedyś widzieliśmy tylko to, co chcieliśmy widzieć. Czuliśmy odrażenie do odzieży, którą kiedyś ktoś już nosił. Nie chcieliśmy kupować takich ciuchów, bo byśmy byli uważani przez innych za gorszych… Niestety, ale taki jest ten nasz świat, że mogą kogoś zlinczować za błahostkę. Dzisiaj sytuacja się nieco zmieniła. Sklepy z odzieżą używaną stały się nowoczesnymi punktami sprzedażowymi. W ich ofercie można znaleźć produkty niemalże każdej kategorii. Ubrania się tam znajdujące są cenione przez wiele osób, między innymi za ich wyjątkowość, niepowtarzalność oraz za jakość i przede wszystkim niskie ceny. Z racji tego, na rynku zaczęło powstawać wiele sklepów z ubraniami „z drugiej ręki”, serwisów internetowych, które dają możliwość zakupu oraz odsprzedaży ubrań czy też aplikacji webowych. Zagadnienie, jakim jest „używana odzież” czy „second hand”, jest bardzo rzadko poruszane przez ludzi. Dlatego też, ze względu na to, że z czasem nabiera ono jeszcze większego znaczenia, to powinno się o nim głośno mówić i również promować, no bo tak naprawdę kupowanie rzeczy używanych odnosi się do pewnego działu ekologizacji.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Używana odzież na Zalando? Czym jest usługa Pre-owned?

2 Komentarz

  1. Eva

    Zastanawiam się czy dla Zalando usługa Pre-owned to tylko sposób na zbudowanie sobie dobrego PR-u oraz pozyskanie niewielkim kosztem produktów w dobrym stanie czy firmie naprawdę zależy na byciu społecznie odpowiedzialną i ekologiczną. Niestety wady tej usługi sprawiają, że skłaniam się ku drugiemu stwierdzeniu.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.