Wielka premiera? – Android 11

, Czas czytania: 2:00 min. , Komentarz(y):0

Niewątpliwie system Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych, jakie znajdują się na naszych mądrych telefonach. Dlatego pewnie wielu fanów najnowszych technologii ucieszy fakt, że po wielkim okresie oczekiwania (beta testach) pojawił się Android 11 w pełnej okazałości. Jednak czym on różni się od poprzednika? Oto lista tego, czym samo Google chciało się pochwalić.

Nowości w Android 11

Android 11 to ułatwienia w komunikacji i zarządzaniu komunikatorami:

  • Po pierwsze dedykowane miejsce na wiadomości z różnych komunikatorów. Czyli koniec z żonglerką pomiędzy aplikacjami?
  • Po drugie Bubbles, bo wszyscy lubią bąbelki (dymki lub jak lubisz to nazywać) czatów. Tym razem będą dostępne dla wszystkich komunikatorów.
  • Po trzecie wbudowana możliwość nagrywania ekranu. Z nagrywaniem idzie również możliwość udostępniania tych nagrań oraz ich przechowywania. Bez dodatkowych aplikacji.

Android 11 to wyższy poziom kontroli nad multimediami i urządzeniami:

  • Po pierwsze nowy Android umożliwia łatwy dostęp do wszystkich urządzeń z szeroko pojętego „smart domu”. Teraz wszystkie te urządzenia mogą zostać kontrolowane w jednym miejscu.
  • Po drugie płynności sterowania multimediami. Nowy Android pozwala przełączać się pomiędzy odtwarzaczami multimediów bez zauważalnej przerwy.
  • Po trzecie Android 11 działa bez kabla z Android Auto.

Więcej prywatności w Android 11. Wraz z tą wersją dostępna jest opcja jednorazowych pozwoleń na dostęp do poufnych elementów (kamera, mikrofon czy lokalizacja). Kolejną ciekawostką jest „restart” ustawień dostępu do danych. Za każdym razem, gdy system uzna, że długo nie korzystałeś z konkretnej aplikacji, wyłączy jej wszystkie dostępy do Twoich danych.

Android 11 dostępny jest od 8 września 2020. Poczałkowo trafił na wybrane telefony Pixel, OnePlus, Xiaomi, OPPO i realme. Reszta zapewne będzie musiała chwilę zaczekać na swoją kolej. #ShotNews

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Wielka premiera? – Android 11

Dodaj komentarz

candyweb

Pasjonat nowych technologii, specjalista SEO i zaawansowany użytkownik systemu WordPress