Własna domena w Gmail?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):1

Zapewne wielokrotnie widzieliście maile z własnymi domenami, które wzbudzały większe zaufanie czy też poczucie profesjonalizmu. Część z Was pewnie zastanawia się, jakie możliwości ona daje lub jak stworzyć własną. Taką możliwość daje nam Google Workspace. Poniżej szczegóły. Sprawdź!

Spis treści:

Google Workspace – co to takiego?

Jak wiadomo, Gmail jest aktualnie liderem poczty elektronicznej i wielu użytkowników darzy ten serwis zaufaniem. Nic dziwnego – Google jest sporym przedsiębiorstwem, które stworzyło niezawodne i bezpieczne produkty oparte na chmurze. Większe czy mniejsze przedsiębiorstwa nie przechodzą obojętnie obok narzędzia, które pozwala zwiększyć produktywność z pakietem przeznaczonym do pracy grupowej. Najczęściej wybierane jest sprawdzone rozwiązanie – Google Workspace (dawniej G Suite i Google Apps for Work). Jest to rozbudowana platforma do komunikacji wewnątrz zespołów i poza nimi, tworzenia i udostępniania dokumentów, przechowywania plików oraz zarządzania sobą w czasie.

Jakie zalety Gmaila w Google Workspace można wyróżnić?

Zalet oprogramowania Google Workspace jest sporo. Zaczynając od niskiego kosztu zdobycia własnej domeny, stworzenia wiarygodnego wizerunku aż po ułatwianie współpracy. Po odpowiedzeniu sobie na pytanie, który e-mail miałby Cię przekonać – kowalski@gmail.com, czy kowalski@fajna.fima.com, można przejść do pytania, jak założyć konto Gmail we własnej domenie. Jednak o tym za chwilę. Najpierw przedstawimy najważniejsze zalety, które wynikają z posiadania Gmaila w Google Workspace. A zatem Gmail to:

  • sprawdzone konto pocztowe;
  • posiada najlepszą wyszukiwarkę poczty;
  • posiada filtry antyspamowe, dzięki którym nie wyświetlają się reklamy oraz wiadomości spamowe;
  • zapewnia od 30 GB do 5 TB przestrzeni do wykorzystania na Dysku Google. Jeśli chodzi o użytkowników Enterprise to nie mają oni co do tego ograniczeń;
  • pozwala w zaawansowanym stopniu porządkować skrzynkę odbiorczą;
  • umożliwia ochronę przed phishingiem, między innymi chroni pracowników przed wyłudzaniem informacji;
  • użytkownik Gmaila ma możliwość utworzenia do 30 alternatywnych adresów, tzw. aliasów.

Jak wygląda założenie własnej domeny?

Jednym ze sposobów jest kupienie Google Workspace ze strony Google. Musimy najpierw stworzyć tam konto. W tym celu podajemy niezbędne dane, po czym weryfikujemy swoją tożsamość i następnie weryfikujemy domenę. Poniżej wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

Krok 1: Musisz ustalić nazwę firmy oraz liczbę pracowników (wraz z Tobą), którzy w niej pracują. Następnie wybrać kraj i przejść do następnego kroku.

założenie konta

Krok 2: Musisz podać własne dane kontaktowe, czyli standardowo imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Tylko z tym wyjątkiem, że adres e-mail powinien być tym, którym się posługujesz. Natomiast numer telefonu powinien być firmowy.

założenie konta - podanie danych kontaktowych

Krok 3: Podaj nazwę własnej domeny.

nazwanie domeny

Krok 4: Podaj nazwę użytkownika oraz hasło, którym będziesz logować się do swojego konta. Następnie potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij przycisk „Zgadzam się i kontynuuję”.

logowanie do konta

Krok 5: Musisz zweryfikować swoją tożsamość. Jeśli podałeś/-aś numer telefonu, to przyjdzie Ci na niego SMS z kodem weryfikacyjnym. Po jego wpisaniu zweryfikujesz swoją tożsamość.

weryfikacja tożsamości

Kolejne kroki odnosić się będą do weryfikacji domeny. Działania te polegać będą na dodawaniu rekordów DNS – Systemów Nazw Domenowych. W tym przypadku rekordów TXT, które podane są podczas procesu. Natomiast, jeśli domena jest zarejestrowana gdzie indziej niż Google Domains, to wówczas niezbędna będzie zmiana w strefie DNS.

 

Podsumowując, własna domena w Gmail nie tylko buduje wizerunek naszej firmy, ale też dostarcza pakiet Workspace, który pozwala kontrolować bezpieczeństwo oraz dane firmy.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Własna domena w Gmail?

1 Komentarz

  1. DiegoAnonim873367

    Bardzo praktyczne i obrazowe przedstawienie jak założyć własną domenę na Gmailu. Podoba mi się, że zostało pokazane jak kupić Google Workspace na podstawie przykładu i z wykorzystaniem zrzutów ekranu. To bardzo ułatwia sprawę.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.