Wszystko na temat akcji Pajacyk

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):2

Akcja Pajacyk to jeden z najpopularniejszych programów świadczących pomoc. A mianowicie jest to akcja związana z dożywianiem dzieci w szkołach. W dzisiejszym artykule dowiesz się czym tak naprawdę jest ta akcja, na czym ona polega, jaki jest jej cel, a także jak to się wszystko zaczęło. Zapraszam do lektury.

Spis treści:

Co to jest akcja Pajacyk i na czym ona polega?

Akcja Pajacyk tak jak już wcześniej zostało wspomniane to jeden z najpopularniejszych programów dożywiania dzieci w szkołach. Od 1998 roku prowadzona jest ona przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Cała akcja polega na tym, aby dostarczyć posiłki do polskich szkół i innych placówek środowiskowych, które znajdują się w ciężkiej sytuacji. Oprócz tego akcja Pajacyk działa również w innych krajach, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i konflikty zbrojne.

Historia akcji Pajacyk

Wszystko zaczęło się od tego, że w bieszczadzkiej szkole dzieci mdlały z głodu. Spowodowane było to nie jedzeniem śniadań oraz ciepłych posiłków w ciągu dnia. Dlatego żeby temu zaradzić postanowiono wtedy zebrać środki finansowe na posiłki dla dzieci. Z początku miała być to tylko jednorazowa akcja. Jednak okazało się, że istnieje o wiele więcej szkół w Polsce, które potrzebowały pomocy. Dlatego zaczęto planować kolejną kampanię, dzięki której organizacja otrzymała dofinansowanie od sponsorów, w tym ponad 350 tysięcy złotych od Coca-Coli, a później 1 milion złotych od sieci Era. Trzeba uwzględnić, że jeszcze wtedy ta akcja nie nazywała się akcją Pajacyk. Dopiero w 1998 roku firma, która prowadziła kampanię o dożywianiu dzieci wymyśliła tą nazwę. Ponadto dzięki tej kampanii, cała ta akcja stała się bardzo znana, trwa aż do dzisiaj.Ważną także kwestią jest to, że akcja Pajacyk to akcja, która wchodzi w skład akcji prowadzonej przez PAH.

hasło kampanii pajacyk

Źródło: https://kampaniespoleczne.pl/historia-pewnego-pajacyka/

Formy wspierania akcji Pajacyk

Jedną z form wspierania tej wspaniałej inicjatywy jest sama strona internetowa (Polska Strona Głodu) https://www.pajacyk.pl/ , na której każdy użytkownik ma możliwość kliknięcia w brzuszek pajacyka. Skutkiem tego, sponsorzy widoczni na stronie pomagają w nakarmieniu kolejnego głodnego dziecka. Ponadto na tej stronie internetowej można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat całej akcji oraz o tym jak można dodatkowo ją wspomóc. Pajacyk Kliknij pajacyka Pajacyk dziękuje

Co jest celem akcji Pajacyk?

Do głównych celi akcji Pajacyk należy przede wszystkim:

  • dożywianie dzieci, które znajdują się w potrzebie;
  • zmniejszenie liczebności niedożywionych dzieci, a więc dążenie do tego, aby jak największa ilość dzieci zjadła ciepły posiłek w ciągu dnia.

Projekty związane z akcją Pajacyk

  • Pajacykowa Sieć Pomocowa – jest to działanie, które polega na współpracy organizacji PAH z lokalnie działającymi organizacjami pozarządowymi w celu pomocy dożywiania dzieci. Cały projekt powstał po to, aby organizacje pozarządowe pomogły „Pajacykowi” znaleźć w szkołach dzieci, które ze względu na jakieś przyczyny nie otrzymali pomocy, a jej potrzebują.
  • dożywianie dzieci w wakacje – natomiast ten projekt stosowany jest od nie tak dawna. Ma on na celu dożywianie dzieci z biednych rodzin podczas wakacji.
  • Świąteczny Stół Pajacyka – jeśli chodzi o tą akcję, to polega ona na tym, że przed świętami Bożego Narodzenia organizuje się akcję, podczas której właściciele kawiarni czy restauracji przekazują 10% swojego zysku na dofinansowanie posiłków dla dzieci.

Podsumowanie informacji

Jak widzisz Polska Akcja Humanitarna dzięki swoim działaniom stara się pomóc wielu osobom potrzebującym pomocy. Na dodatek angażuje do tego całe społeczeństwo, co cechuje się dużym rozgłosem. Jednym z tych najpopularniejszych działań jest właśnie akcja Pajacyk. Dlatego podsumowując dzisiejszy artykuł chcę tylko stwierdzić, że warto pomagać i Ty także powinieneś się przyłączyć do tej akcji. Pamiętaj, że dobro wraca. Jeśli Ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy, może ten ktoś będzie w stanie Ci jej udzielić. Klikamy i my!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Wszystko na temat akcji Pajacyk

2 Komentarz

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.