Cała prawda o Divi Theme

, Czas czytania: 7:00 min. , Komentarz(y):11

Jeżeli szukałeś kiedyś motywu do WordPressa, na którym chciałbyś zbudować swoją stronę internetową, z pewnością natknąłeś się na motyw Divi. Dlaczego? Ponieważ motyw ten został stworzony przez jednego z liderów w produkcji motywów WordPressa – firmę Elegant Themes. Firma ta zajmuje się tworzeniem motywów od ponad 10 lat i z roku na rok zyskuje co raz większą popularność.

Spis treści:

Ile zapłacimy za motyw Divi?

Należy nadmienić, iż jest to motyw płatny i można dokonać jego zakupu w jednym z dwóch pakietów oferowanych przez Elegant Themes. Dostęp roczny do motywu Divi i kilku innych produktów (w tym do motywu Extra oraz wtyczek: Divi Builder, Bloom i Monarch) to koszt 89 $, natomiast dostęp dożywotni kosztuje 249 $. Każdy z tych pakietów oferuje aktualizacje, wsparcie techniczne oraz użycie produktów na nielimitowanej ilości stron. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup któregokolwiek z pakietu poznajmy kilka faktów na temat Divi.

Kilka słów o motywach Elegant Themes

W skład ww. pakietów wchodzą dwa motywy: Divi i Extra. Obydwa motywy są wciąż udoskonalane przez ekipę Elegant Themes, jednak różnią się przeznaczeniem. Divi jest motywem wielofunkcyjnym i może być z powodzeniem stosowany na stronach różnego typu. Extra jest motywem przeznaczonym głównie dla blogerów, czy serwisów stale publikujących treści w internecie.

 

Wielofunkcyjny motyw Divi

Divi to sztandarowy motyw firmy Elegant i jest naprawdę uniwersalny, z możliwością tworzenia niemal każdego rodzaju strony internetowej.Od blogów i stron biznesowych po sklepy e-commerce.Divi jest niewątpliwie wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jest to również idealne rozwiązanie dla nowych użytkowników WordPressa, którzy chcą tworzyć niestandardowe witryny bez konieczności patrzenia na jedną linię kodu. Jednak ten potężny motyw stał się również popularnym wyborem wśród profesjonalnych projektantów stron internetowych, którzy szukają narzędzia, dzięki któremu witryny dla swoich klientów będą tworzyć bardziej wydajnie.

Zalety Divi Theme

Jak każdy motyw, Divi ma swoje wady i zalety. Zaczniemy od zalet, bo jest ich naprawdę sporo. Dzięki nim praca z Divi jest szybka i efektywna, a co za tym idzie bardzo przyjemna. Jedną z ogromnych zalet jest to, iż wraz z dostępem do Divi, dostajemy dostęp do ponad 100 gotowych układów stron internetowych różnego przeznaczenia (obecnie jest ich 123 i ta liczba stale się powiększa).  Są to bardzo dobre projekty z oryginalnymi zdjęciami i grafiką. Dla jednych te gotowe układy mogą być po prostu wspaniałą inspiracją do tworzenia nowoczesnych stron. Dla innych jest to sposób na szybkie stworzenie strony, z pominięciem procesu projektowania i planowania zawartości strony. Kolejnym plusem Divi jest łatwy sposób dostosowywania wyglądu strony do naszych potrzeb, dzięki wbudowanemu PageBuilderowi (tzw. Kreator Wizualny). Co m.in. możemy dostosować do naszych potrzeb? Oto kilka przykładów:

 • stylizacja wyglądu elementów po najechaniu kursorem,
 • kontrola responsywności, czyli możliwość łatwego dostosowania wyglądu do telefonu, tabletu i dużego ekranu,
 • szeroka gama fontów do wyboru i łatwy sposób zmiany koloru, rozmiaru i rodzaju czcionki,
 • duży wybór ozdobników, które mogą być dodane na górze lub na dole każdej sekcji,
 • możliwość dodania obramowania do każdego z elementów,
 • łatwy sposób używania transformacji, takich jak przesuwanie, obracanie, skalowanie, pochylanie,
 • możliwość dodawania niestandardowego kodu CSS do dowolnego elementu,
 • wiele innych (dodawania cieni, stosowanie filtrów, animacji, gradientów).

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi przykładami, Divi ma wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym praca z tym motywem jest bardzo wydajna. Są to m.in.:

 • funkcja znajdź i zamień, która pozwala zmienić dowolną wartość, taką jak kolory lub czcionki, na całej stronie lub w określonych lokalizacjach,
 • Divi zapamiętuje ostatnio użyte przez nas kolory i przechowuje je, aby ułatwić nam późniejszy dostęp do nich,
 • możliwość kopiowania i wklejania stylów pomiędzy elementami,
 • funkcja rozszerzania stylów (np. na wszystkie nagłówki stopnia 2 na całej stronie),
 • przeciąganie i upuszczanie zdjęć bezpośrednio na stronie,
 • skróty klawiszowe pozwalające m.in. kopiować i wklejać moduł, lub style modułu,
 • szybkie wyszukiwanie i filtrowanie ustawień,
 • historia, autozapisy, możliwość cofnięcia, lub powtórzenia ruchu,
 • możliwość zapisania w bibliotece dowolnego modułu, wiersza, sekcji, a nawet całej strony oraz łatwy eksport układu, z możliwością późniejszego wykorzystania go na innej stronie (za pomocą funkcji import),
 • powiększanie i pomniejszanie, przełączanie się między widokami urządzeń mobilnych, przełączanie się między różnymi trybami widoku.

To tylko niektóre z funkcji, dzięki którym praca z Divi może być naprawdę efektywna. Oczywiście, zanim taka będzie musimy te wszystkie funkcje poznać i nauczyć się ich stosowania.

 

Wady DiviTheme

Mimo wielu zalet, Divi ma również kilka wad. Nie jest ich dużo, ale dla niektórych mogą okazać się bardzo istotne podczas decyzji zakupu tego motywu. Oto one:

 • Jest to dość ciężki motyw, z racji tego, że ma wbudowany Kreator Wizualny, który zawiera długie ciągi kodu. W związku z tym nie jest to motyw najszybszy, a wszyscy wiemy jak ważna jest szybkość stron w dzisiejszych czasach.
 • Divi Builder używa skrótów WordPress do tworzenia swoich projektów. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić motyw, będziesz musiał „nieco posprzątać” swoje treści, w których pozostaną skróty używane w motywie.
 • Chociaż Divi pozwala Ci robić wiele rzeczy, wciąż jest dość ograniczony, w tym sensie, że możesz „wyklikać” tylko to, co przewidzieli twórcy motywu. Prędzej, czy później zechcesz użyć CSS-a, aby dostosować w 100% wygląd strony do swoich potrzeb.
 • Motyw Divi jest aktualizowany bardzo często, a każda aktualizacja wiąże się z pewnym ryzykiem, że wygląd naszej strony może się popsuć. Czasami po aktualizacji trzeba wprowadzać liczne zmiany na stronie, po to, aby wyglądała tak, jak przed aktualizacją i aby wszystko działało poprawnie.
 • Wadą jest oczywiście cena, którą trzeba zapłacić za korzystanie z Divi. Nie da się kupić motywu oddzielnie – aby go używać trzeba wykupić kilka innych produktów w pakiecie (89 $ rocznie lub 249 $ dożywotnio).
 • Dla osób, które chcą użyć tego motywu tylko dla siebie (a nie po to, aby robić strony dla innych) niewątpliwą wadą jest to, że trzeba najpierw poświęcić sporo czasu na naukę wszystkich funkcji Divi, aby swobodnie i efektywnie z niego korzystać.

Czy DiviTheme jest dla Ciebie?

wielofunkcyjny divi

Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie, przeanalizuj wady/ zalety i zdecyduj, czy jest to motyw dla Ciebie. Niewątpliwie ma on dużo funkcji, które znacznie przyspieszają proces tworzenia, a dostęp do ponad 100 gotowych układów ułatwia rozpoczęcie pracy. Jest to jednak motyw stosunkowo drogi i opanowanie go zajmuje dużo czasu. Ma również kilka innych wad, które trzeba mieć na uwadze. Wybór należy do Ciebie.

Porównanie Divi Theme z innymi dostępnymi narzędziami w WordPressie

Warto również wspomnieć jak narzędzie Divi Theme prezentuje się pośród innych dostępnych motywów w WordPressie. Spójrz niżej i przekonaj się sam czy warto skorzystać z takiego narzędzia.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE DLA DANEGO NARZĘDZIA
DIVI ELEMENTOR BEAVER BUILDER
Czy korzystanie z takiego modułu jest darmowe? Nie Tak Tak
Łatwość obsługi w skali od 0 do 10 7 9 9
Czy jest dostępny kreator wizualny? Tak Tak Tak
Minimalna cena wersji rozszerzonej 89$ 49$ 99$
Ilość modułów 37 52 29
Gotowe szablony 62 144 55
Szybkość ładowania się strony 2 3 1
Czy takie narzędzie pozostawia czysty kod? Nie Tak Tak
Cecha wyróżniająca Testy A/B Embed Anywhere Beaver Themer
Który moduł jest najpopularniejszy? 2 1 3
Ilość pobrań 500 tys. 1 mln 400 tys.
Źródło: https://innova.uno/blog/2018/08/16/kreatory-stron-www-dla-wordpressa

Coś więcej na temat Divi Theme

Każde z narzędzi WordPressa ma inny panel ustawień lub też inne funkcje. Dlatego też ustawienia modułu Divi Theme różnią się od innych motywów. W przypadku tego rozwiązania, ustawienia są bardzo skromne. Można powiedzieć, że są wręcz ogólnikowe. Na dodatek Divi Theme to moduł, który oferowany jest w różnych językach, ponieważ niektórzy mogą mieć problem z tłumaczeniem anglojęzycznej wersji. Jednak całe tłumaczenie jest bardzo ogólne i czasami niedokładne. Divi Theme nie jest wersją darmową, ale wszystkie oferowane funkcje powinny spełnić większość oczekiwań przeciętnego użytkownika. Oprócz tego, można zmienić ustawienia większości modułów. Wystarczy tylko trochę bardziej wgłębić się w tajniki tego rozwiązania.  

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł przybliżył Ci temat związany z Divi Theme i teraz już wiesz co tak naprawdę wiąże się tym WordPressowym narzędziem. Tak naprawdę ten motyw ma mnóstwo zalet, ale nie można wykluczyć także wad, które niesie ze sobą to rozwiązanie. Dlatego decyzja o stworzeniu strony opartej właśnie na motywie Divi Theme należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

[Aktualizacja] Divi pod okiem programisty

Korzystać czy nie korzystać z Divi oto jest pytanie, nie ma na nie prostej odpowiedzi. Nie wszyscy potrzebują w pełni konfigurowalnej i niezawodnej strony internetowej dopasowanej do potrzeb, prawda? Dla osób mniej wymagających oraz posiadających sporo czasu na naukę ustawiania bloczków polecam zdecydowanie Divi. Jest to świetny powrót do „dzieciństwa”, układania puzzli, klocków LEGO i ogólnego beztroskiego czasu. Pozostaje pytanie, czy stronę tworzysz dla zabawy czy do pozyskiwania klientów, generowania zysków a może do pochwalenia się znajomym, że jesteś w sieci… takie krótkie spostrzeżenie. To Twoja firma czy zabawa? Odpowiedź należy do Ciebie…

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Cała prawda o Divi Theme

11 Komentarz

 1. Beata

  Wiecie co? Ja zdecydowałam się na te „puzzle” i muszę powiedzie, że było warto. Pewien czas temu postanowiłam sobie, że w ramach własnego rozwoju zacznę pisać swoje przemyślenia. Temat tych rozważań dotyka zdrowego stylu życia aktywności w małych miejscowościach i tego, jak spoglądam na otaczający mnie świat. Tak wiem, możesz teraz myśleć „kolejna”. Jednak ja to robię dla siebie. Więc skoro mam się rozwijać to postanowiłam sama stworzyć ten blog. Po próbach z czystym WordPress-em lekko skorygowałam wyobrażenie moich umiejętności… Nie było rady, schowałam dumę w skarpetki. Rozpoczęłam proces wertowania internetu w poszukiwaniu pomocy. Mój wybór padł na Divi. Nie będę cytować, co mnie przekonało do tego rozwiązania. Mniej więcej znajdziesz to wyżej. Konkluzja mojego przydługiego wywodu jest taka, jeśli masz ambicje i chcesz zrobić coś samemu, warto jest korzystać z takich narzędzi jak Divi. Jeśli nie no to cóż samemu możesz mieć problem.

  1. Łucja

   Nie jestem pewna czy „ciągłe aktualizacje” to akurat gorsza strona divi. Osobiście uważam, że z dwojga złego lepiej za dużo aktualizacji niż ich za mało. Wiecie kwestia bezpieczeństwa w WordPress, jest tak jak by uzależniona od aktualizacji. To tylko moja opinia, że te złe aktualizacje to raczej należą do zalet Divi.

   1. Amelia

    Sukces jest efektem ciężkiej pracy i wiary w to, że są problemy, którym warto jest sprostać.
    Jeśli wydaje Ci się, że na starcie przeznaczyłeś więcej czasu niż inni, to nie masz się czym przejmować. Warto jednak poświęcić swój cenny czas, aby na koniec osiągnąć efekt „WOW!”. W Divi efekt WOW jest możliwy!
    Pamiętaj, że jedyne co nas ogranicza to własna wyobraźnia.

    1. Roki4

     No właśnie wyobraźnia. Nie każdego Pan Bóg do tworzenia stron internetowych. Divi Theme wydaje się całkiem fajna ale jeśli się niema smykałki do tego to się jej niema. Ta strona no będzie albo będzie powieleniem szablonu. Nie mówię że to źle. Bo w internecie jest sporo miejsca na strony internetowe. Jednak czy warto przez kilka dni słać przecinkami aby na koniec spojrzeć na swe dzieło i nigdy go nie opublikować?

     1. Arian

      Ale przynajmniej dzięki Divi bezie taniej. Bo też mi uciecha płacić za „tanie” strony i cudowne okazje. Bo specjalista zrobi lepiej, ale ma się węża w kieszeni.

 2. Mada

  Tak się zapytam czy to całe Divi jest wspierane i rozwijane? Czy już uznali że koniec rozwoju teraz tylko odzianie kuponów? Bo tak właściwie to kto im zabroni? Zmiany nie wchodzą wcale tak często. No może edytor Gutenberg był taka rewolucją. Jednak reszta? Powolutku pomalutku… Właściwie to ciekawe czy w Divi Theme ma już Gutenberg czy jak reszta Internetu za nim nie przeszkadza.

Dodaj komentarz

candyweb

Absolwentka studiów wyższych na kierunkach matematyka oraz matematyka z informatyką na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zafascynowana dziedziną technologii internetowych i marketingu internetowego. Z pasją podchodzi do tworzenia stron internetowych, korzystając z najnowszych trendów.