Cała prawda o Divi Theme

,

Jeżeli szukałeś kiedyś motywu do WordPressa, na którym chciałbyś zbudować swoją stronę internetową, z pewnością natknąłeś się na motyw Divi. Dlaczego? Ponieważ motyw ten został stworzony przez jednego z liderów w produkcji motywów WordPressa – firmę Elegant Themes. Firma ta zajmuje się tworzeniem motywów od ponad 10 lat i z roku na rok zyskuje co raz większą popularność.

Ile zapłacimy za motyw Divi?

Należy nadmienić, iż jest to motyw płatny i można dokonać jego zakupu w jednym z dwóch pakietów oferowanych przez Elegant Themes. Dostęp roczny do motywu Divi i kilku innych produktów (w tym do motywu Extra oraz wtyczek: Divi Builder, Bloom i Monarch) to koszt 89 $, natomiast dostęp dożywotni kosztuje 249 $. Każdy z tych pakietów oferuje aktualizacje, wsparcie techniczne oraz użycie produktów na nielimitowanej ilości stron. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup któregokolwiek z pakietu poznajmy kilka faktów na temat Divi.

cena divi

Kilka słów o motywach Elegant Themes

W skład ww. pakietów wchodzą dwa motywy: Divi i Extra. Obydwa motywy są wciąż udoskonalane przez ekipę Elegant Themes, jednak różnią się przeznaczeniem. Divi jest motywem wielofunkcyjnym i może być z powodzeniem stosowany na stronach różnego typu. Extra jest motywem przeznaczonym głównie dla blogerów, czy serwisów stale publikujących treści w internecie.

Wielofunkcyjny motyw Divi

Divi to sztandarowy motyw firmy Elegant i jest naprawdę uniwersalny, z możliwością tworzenia niemal każdego rodzaju strony internetowej.Od blogów i stron biznesowych po sklepy e-commerce.Divi jest niewątpliwie wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jest to również idealne rozwiązanie dla nowych użytkowników WordPressa, którzy chcą tworzyć niestandardowe witryny bez konieczności patrzenia na jedną linię kodu. Jednak ten potężny motyw stał się również popularnym wyborem wśród profesjonalnych projektantów stron internetowych, którzy szukają narzędzia, dzięki któremu witryny dla swoich klientów będą tworzyć bardziej wydajnie.

Zalety Divi Theme

Jak każdy motyw, Divi ma swoje wady i zalety. Zaczniemy od zalet, bo jest ich naprawdę sporo. Dzięki nim praca z Divi jest szybka i efektywna, a co za tym idzie bardzo przyjemna. Jedną z ogromnych zalet jest to, iż wraz z dostępem do Divi, dostajemy dostęp do ponad 100 gotowych układów stron internetowych różnego przeznaczenia (obecnie jest ich 123 i ta liczba stale się powiększa).  Są to bardzo dobre projekty z oryginalnymi zdjęciami i grafiką. Dla jednych te gotowe układy mogą być po prostu wspaniałą inspiracją do tworzenia nowoczesnych stron. Dla innych jest to sposób na szybkie stworzenie strony, z pominięciem procesu projektowania i planowania zawartości strony. Kolejnym plusem Divi jest łatwy sposób dostosowywania wyglądu strony do naszych potrzeb, dzięki wbudowanemu PageBuilderowi (tzw. Kreator Wizualny). Co m.in. możemy dostosować do naszych potrzeb? Oto kilka przykładów:

 • stylizacja wyglądu elementów po najechaniu kursorem,
 • kontrola responsywności, czyli możliwość łatwego dostosowania wyglądu do telefonu, tabletu i dużego ekranu,
 • szeroka gama fontów do wyboru i łatwy sposób zmiany koloru, rozmiaru i rodzaju czcionki,
 • duży wybór ozdobników, które mogą być dodane na górze lub na dole każdej sekcji,
 • możliwość dodania obramowania do każdego z elementów,
 • łatwy sposób używania transformacji, takich jak przesuwanie, obracanie, skalowanie, pochylanie,
 • możliwość dodawania niestandardowego kodu CSS do dowolnego elementu,
 • wiele innych (dodawania cieni, stosowanie filtrów, animacji, gradientów).

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi przykładami, Divi ma wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym praca z tym motywem jest bardzo wydajna. Są to m.in.:

 • funkcja znajdź i zamień, która pozwala zmienić dowolną wartość, taką jak kolory lub czcionki, na całej stronie lub w określonych lokalizacjach,
 • Divi zapamiętuje ostatnio użyte przez nas kolory i przechowuje je, aby ułatwić nam późniejszy dostęp do nich,
 • możliwość kopiowania i wklejania stylów pomiędzy elementami,
 • funkcja rozszerzania stylów (np. na wszystkie nagłówki stopnia 2 na całej stronie),
 • przeciąganie i upuszczanie zdjęć bezpośrednio na stronie,
 • skróty klawiszowe pozwalające m.in. kopiować i wklejać moduł, lub style modułu,
 • szybkie wyszukiwanie i filtrowanie ustawień,
 • historia, autozapisy, możliwość cofnięcia, lub powtórzenia ruchu,
 • możliwość zapisania w bibliotece dowolnego modułu, wiersza, sekcji, a nawet całej strony oraz łatwy eksport układu, z możliwością późniejszego wykorzystania go na innej stronie (za pomocą funkcji import),
 • powiększanie i pomniejszanie, przełączanie się między widokami urządzeń mobilnych, przełączanie się między różnymi trybami widoku.

To tylko niektóre z funkcji, dzięki którym praca z Divi może być naprawdę efektywna. Oczywiście, zanim taka będzie musimy te wszystkie funkcje poznać i nauczyć się ich stosowania.

Wady DiviTheme

Mimo wielu zalet, Divi ma również kilka wad. Nie jest ich dużo, ale dla niektórych mogą okazać się bardzo istotne podczas decyzji zakupu tego motywu. Oto one:

 • Jest to dość ciężki motyw, z racji tego, że ma wbudowany Kreator Wizualny, który zawiera długie ciągi kodu. W związku z tym nie jest to motyw najszybszy, a wszyscy wiemy jak ważna jest szybkość stron w dzisiejszych czasach.
 • Divi Builder używa skrótów WordPress do tworzenia swoich projektów. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić motyw, będziesz musiał „nieco posprzątać” swoje treści, w których pozostaną skróty używane w motywie.
 • Chociaż Divi pozwala Ci robić wiele rzeczy, wciąż jest dość ograniczony, w tym sensie, że możesz „wyklikać” tylko to, co przewidzieli twórcy motywu. Prędzej, czy później zechcesz użyć CSS-a, aby dostosować w 100% wygląd strony do swoich potrzeb.
 • Motyw Divi jest aktualizowany bardzo często, a każda aktualizacja wiąże się z pewnym ryzykiem, że wygląd naszej strony może się popsuć. Czasami po aktualizacji trzeba wprowadzać liczne zmiany na stronie, po to, aby wyglądała tak, jak przed aktualizacją i aby wszystko działało poprawnie.
 • Wadą jest oczywiście cena, którą trzeba zapłacić za korzystanie z Divi. Nie da się kupić motywu oddzielnie – aby go używać trzeba wykupić kilka innych produktów w pakiecie (89 $ rocznie lub 249 $ dożywotnio).
 • Dla osób, które chcą użyć tego motywu tylko dla siebie (a nie po to, aby robić strony dla innych) niewątpliwą wadą jest to, że trzeba najpierw poświęcić sporo czasu na naukę wszystkich funkcji Divi, aby swobodnie i efektywnie z niego korzystać.

Czy DiviTheme jest dla Ciebie?

wielofunkcyjny divi

Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie, przeanalizuj wady/ zalety i zdecyduj, czy jest to motyw dla Ciebie. Niewątpliwie ma on dużo funkcji, które znacznie przyspieszają proces tworzenia, a dostęp do ponad 100 gotowych układów ułatwia rozpoczęcie pracy. Jest to jednak motyw stosunkowo drogi i opanowanie go zajmuje dużo czasu. Ma również kilka innych wad, które trzeba mieć na uwadze. Wybór należy do Ciebie.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Cała prawda o Divi Theme

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog Kategorie

candyweb

Absolwentka studiów wyższych na kierunkach matematyka oraz matematyka z informatyką na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zafascynowana dziedziną technologii internetowych i marketingu internetowego. Z pasją podchodzi do tworzenia stron internetowych, korzystając z najnowszych trendów.

Ostatnie artykułyZainteresowała Cię oferta?

Masz pytania?

Kliknij po bezpłatną wycenę

Bezpłatna wycena