Content is king – jak napisać dobry tekst produktowy?

, Czas czytania: 4:00 min. , Komentarz(y):1

Dobry tekst produktowy to taki, który jest interesujący dla klienta oraz atrakcyjny dla wyszukiwarek. Połączenie tych dwóch cech nie jest rzeczą prostą, jednak jeśli już opanujemy tę sztukę pisania, wówczas czas poświęcony na naukę zwróci nam się wielokrotnie w postaci wysokiej sprzedaży produktów. Jak więc napisać taki tekst?

Spis treści:

Co zawiera dobry tekst produktowy?

Mówi się, że dobry tekst produktowy powinien zastępować sprzedawcę i handlowca. Jeśli więc będzie zły – wówczas nic nie sprzeda. Z tego powodu należy zadbać, aby nie był on napisany na kolanie.

Dobry tekst produktowy to taki, który posiada odpowiednią nazwę. Dzięki niej wyszukiwarka bez problemu wskaże konkretny przedmiot osobom, które będą chciały go kupić. Odpowiedni tytuł to także podstawa skutecznej kampanii reklamowej, więc jeśli takową zamierzamy prowadzić, wówczas szczególnie należy zadbać o ten punkt.

Kolejnym elementem dobrego tekstu jest dokładny opis produktu, który chcemy sprzedać. W tym miejscu należy podać wszelkie niezbędne parametry, które mogą być istotne z punktu widzenia kupującego. Mogą to być:

  • rozmiar
  • materiał
  • kształt
  • kolor
  • właściwości
  • zastosowanie
  • i wiele, wiele innych.

W tekście produktowym powinny znaleźć się także wypunktowane korzyści dla klienta. Jedną z podstawowych zasad marketingu jest fakt, że człowiek kupuje nie dla samego faktu posiadania przedmiotu, ale właśnie dla korzyści, których może doświadczyć w związku z jego posiadaniem. Należy mieć to na uwadze, jeśli chcemy przekonać klienta, żeby nabył produkt właśnie u nas.

Dobry tekst produktowy posiada unikalną treść. Nie chodzi tutaj oczywiście o pisanie tekstów na miarę Mickiewicza, ale nie możemy także dopuścić do sytuacji, w której na naszej stronie pojawi się opis skopiowany od konkurencji. Nie dość, że będzie to wizerunkowy strzał w kolano, to ponadto wyszukiwarka zacznie indeksować Twoje produkty niżej niż mogłaby to robić, gdyby tekst był unikalny. Pisząc o produkcie należy zadbać o to, aby wśród czysto informacyjnych fraz znalazły się także przymiotniki wyrażające emocje, dzięki czemu potencjalny klient szybciej przywiąże się do Twojej oferty.

Tworzenie wizerunku na podstawie tekstu produktowego

pisanie tekstów

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że za pomocą pojedynczych tekstów produktowych można kreować wizerunek całej marki. Z tego powodu warto zadbać o to, aby opisy były nie tylko prawidłowo napisane, ale także poprawnie sformatowane i umieszczone na odpowiednim, kontrastującym tle. Dobry opis produktowy posiada pogrubione najważniejsze informacje oraz jest podzielony na akapity. W dzisiejszych czasach ludzki mózg tylko skanuje wzrokiem teksty, dlatego warto ułatwić mu zadanie rozpoznania najważniejszych informacji.

Czego unikać podczas pisania tekstu produktowego?

Przede wszystkim zbytniego rozpisywania się i sztucznego skracania tekstu. Ważne jest to, aby zamieścić w nim wszystkie niezbędne informacje, ale jednocześnie nie robić z niego eseju. W jednym i drugim przypadku efekt będzie podobny – zniechęcony klient odejdzie do konkurencji.

Należy także unikać dodawania na swoją stronę tekstów z błędami, ponieważ osoba zainteresowana naszymi produktami najprawdopodobniej pomyśli, że są one podobnej jakości jak opis. Nie warto także pisać tekstów niemających wartości merytorycznej. Klient szybko je rozpozna, a następnie w podobnym tempie zamknie nasz sklep.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Content is king – jak napisać dobry tekst produktowy?

1 Komentarz

  1. Pingback: Daj się znaleźć – zasady prowadzenia skutecznej reklamy w internecie

Dodaj komentarz

candyweb

Współwłaściciel agencji interaktywnej Candyweb.pl, z zawodu programista/grafik, absolwent studiów magisterskich kierunku informatyka ze specjalnością technologii mobilnych i internetowych Uniwersytetu w Białymstoku. Przeszło 7-letnie doświadczenie komercyjne zdobyte w agencjach reklamowych. Ponad 450 zrealizowanych projektów informatycznych. Pasjonat narzędzi marketingowych i tematyki SEO.