Czy wiesz jak zdobyć nowych followersów na Instagramie?

, Czas czytania: 4:30 min. , Komentarz(y):4

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali w mediach społecznościowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na założenie konta właśnie w tym serwisie. Jednak nie zawsze obserwujący mogą znaleźć daną firmę na Instagramie i ją zaobserwować. Jakie więc działania należy podjąć, aby zwiększyć ilość followersów na swoim profilu? Ten temat poruszamy w poniższym artykule.

Spis treści:

Jakie są obecne statystyki korzystania z Instagrama przez użytkowników?

W obecnym czasie z Instagrama korzysta bardzo duża ilość użytkowników. Potwierdzają to nawet dane statystyczne, które uświadamiają nas tylko w przekonaniu, że liczba założonych kont jest naprawdę przepotężna. Według danych ze stycznia tego roku można wywnioskować, że Instagram znajduje się na 4 miejscu w Polsce i na 6 miejscu na świecie wśród najczęściej używanych aplikacji.

najczęściej używane platformy społecznościowe na świecie najczęściej używane platformy społecznościowe w Polsce

A poniżej dokładniejsze dane, które przedstawiają jak sytuacja wygląda w Polsce.

przegląd odbiorców na Instagramie

Od czego uzależniona jest widoczność postów na Instagramie?

Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że posty, które udostępniasz na swoim profilu, mogą nie być widoczne dla wszystkich Twoich followersów. Jest to zależne od kilku czynników, ponieważ Instagram ustala ważność postów względem:

 • liczby obserwowanych kont – jeśli dany użytkownik obserwuje ogromną ilość kont na Instagramie, to ze względu na sporą liczbę wpisów, nie będzie mógł zobaczyć ich wszystkich. Instagram wówczas wyświetla takiemu użytkownikowi tylko najbardziej dopasowane do niego posty.
 • częstotliwości ich wyświetlania – jeśli użytkownik często korzysta z tej platformy social mediów, to oczywiście jest na bieżąco ze wszystkimi postami. Natomiast są też tacy followersi, którzy z Instagrama korzystają rzadko (można powiedzieć okazyjnie), a wtedy możliwość zobaczenia przez nich wszystkich postów jest ograniczona. Dlatego wtedy Instagram chce pokazać takiemu użytkownikowi tylko te najlepsze jakościowo wpisy i pozostałe z nich odrzuca.
 • korzystania – w tym przypadku Instagram analizuje czynnik, który pokazuje, ile czasu poświęcają użytkownicy na czytanie danego wpisu. Jeśli lubią oni czytać długie posty, to Instagram będzie wyświetlał im również takie, które charakteryzują się ilościowym contentem. A tym osobom, które nie przepadają za czytaniem, będą wyświetlać się posty z krótkimi opisami.

Mówiąc w skrócie, Instagram będzie wyświetlał użytkownikom posty, które w szczególności wpływają na ich zainteresowanie. Chodzi tutaj głównie o wpisy udostępniane przez bliższych znajomych lub inne osoby, których wcześniejsze posty zostały polubione lub skomentowane przez tych użytkowników.

Podstawowe sposoby na to, jak zdobyć nowych followersów na Instagramie

Zaangażowanie w prowadzenie swojego profilu na Instagramie jest niezwykle ważne. Jasno określony cel, który chcesz osiągnąć oraz wykorzystanie do tego dobrych praktyk może przełożyć się na pozyskanie nowych followersów i zwiększenie rozpoznawalności o swojej marce. Dlatego, żeby móc pozyskać nowych followersów na Instagramie, powinieneś dostosować się do kilku ważnych czynników. A oto kilka z nich:

 • na samym początku powinieneś pomyśleć, co możesz dać swoim przyszłym followersom poprzez ten serwis społecznościowy;
 • powinieneś wykorzystywać w swoich postach angażujące treści (mogą być to na przykład pytania, na które użytkownicy z chęcią udzielą odpowiedzi);
 • powinieneś tworzyć również posty o dłuższej treści, które będą jakościowe dla użytkowników;
 • powinieneś wykorzystywać InstaStories, za pomocą którego mógłbyś przekazywać followersom wiele ciekawych informacji w kreatywny sposób;
 • powinieneś oznaczać hasztagami miejsca, w których byłeś, ponieważ w ten sposób można dotrzeć do osób z konkretnego regionu;
 • musisz zadbać o opis firmy, który umieszczasz na swoim profilu na Instagramie;
 • powinieneś przekierowywać ruch na Instagrama ze swojej strony internetowej, jak i innych mediów społecznościowych.

Podsumowanie informacji

Podsumowując wszystkie powyższe informacje, należy stwierdzić, że Instagram to bardzo popularne medium wśród wszystkich użytkowników na świecie. Dlatego dobrze byłoby posiadać w nim swój profil firmowy. A co do pozyskania nowych followersów, to warto dostosować się do powyższych czynników, które z upływem czasu przyniosą zadowalające efekty.

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Czy wiesz jak zdobyć nowych followersów na Instagramie?

4 Komentarz

 1. Jagoda

  Mam pytanie czy to wszystkie sposoby? Bo mam wrażenie, że to nie wszystko i cześć kont korzysta z mniej eleganckich środków. Gdyby było inaczej to nie spotykało by się tak często orientalnych kont lubiących usługi firm lokalnych

  1. OliFka

   Uważam, że jest przydatne, Instagram się stał na tyle popularny, że wiele firm decyduje się również zaistnieć i na tym portalu społecznościowym. Niestety ta popularność sprawiła, że w tym momencie bardzo ciężko się wybić i zdobyć nowych followersów.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.