Jak zwiększyć zasięg na Facebooku bez wydawania ani grosza na reklamy

, Czas czytania: 5:30 min. , Komentarz(y):2

Zapewne każdy z nas kiedyś zastanawiał się jak zdobyć więcej lajków na Facebooku. Może nawet myślałeś jak zwiększyć zaangażowanie swoich fanów. Te i jeszcze wiele innych pytań zadaje sobie nie jeden przedsiębiorca, który zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych. Jeśli nie masz też bardzo dużego budżetu na reklamy, to możesz zrobić to w inny sposób. Więc jak zwiększyć zasięg na Facebooku bez wydawania ani grosza na reklamy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Spis treści:

Jak bezpłatnie zwiększyć zasięg na Facebooku?

Na spadek zasięgu na Facebooku raczej nie mamy wpływu, jednak spekulując, to mamy istotny wpływ na jakość komunikacji. Często to my sami jesteśmy winni tego, że nie mamy przychodów, ani efektywności na Facebooku. Twoje posty mogą być nieciekawe i w ogóle nie interesujące. Po prostu nie wzbudzają zainteresowania w czytelniku i dlatego nie docierają one do innych osób. Byłoby to co innego, gdyby zawierałyby one angażujące wpisy i przyciągającą wzrok grafikę. To co publikujesz jest bardzo ważne. Pamiętaj o tym.

Treść w poście jest bardzo ważnym elementem. Na swojej stronie powinieneś pisać różnego typu treści, w różnym stylu. A to dlatego, że nie każdemu wszystko się podoba. Jednym może podobać się jedno, a drugim zupełnie coś innego. Dlatego, jeśli chcesz dotrzeć do większego grona osób zacznij pisać posty na różne tematy. A teraz kilka porad, jak zwiększyć zasięg na Facebooku całkowicie za darmo.

Zacznij organizować konkursy

Organizuj konkursy

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że organizacja konkursów na Facebooku jest jak najlepszym sposobem na wzrost zaangażowania wśród użytkowników. A to dlatego, że są oni zmotywowani do nagrody, którą można wygrać w konkursie. Dlatego chętnie udzielają odpowiedzi na pytania, polubią post, a nawet go udostępnią, co już skutkuje większym zasięgiem. Jednak jeśli organizujesz konkurs na Facebooku to powinieneś pamiętać o przestrzeganiu zasad i zapoznać się z regulaminem jak takie posty można publikować.

Zacznij tworzyć treści wideo

Już kilka lat wcześniej bardzo dynamicznie wzrósł rozwój treści wideo. Facebook chcąc przyciągnąć do siebie użytkowników z YouTube, zaczął je mocno promować. Może nawet zauważyłeś, że przeglądając Facebooka, filmy włączają się automatycznie. A samo kliknięcie w film podnosi jego ranking w wyświetlaniu posta w Aktualnościach użytkowników. Więc może zastanów się czasem nad opublikowaniem krótkiego filmiku, który zainteresuje użytkownika. Nie zapominaj również o Live’ach, które mają także ogromny zasięg wśród użytkowników.

Reakcje i głosowanie

Facebook to portal, który zdecydowanie lepiej traktuje posty ze zdjęciami niż bez zdjęć. Jednak jeszcze bardziej przykuwają wzrok użytkowników grafiki z reakcjami, które pozwalają na coś zagłosować. Chociaż niektórzy mogą myśleć, że jest to dziecinne, to jednak może się to okazać bardzo skuteczne. Przykładowo: chcesz zmienić kolor ścian w swoim biurze i nie wiesz, który bardziej pasuje. Wtedy możesz stworzyć grafikę z reakcjami do głosowania. Użytkownicy chętniej lubią post lub go komentują, wiedząc, że mogą mieć na coś wpływ. Jeśli do tej pory miałeś niewielką ilość reakcji na swojej stronie lub nie miałeś ich w ogóle, to teraz może stać się to możliwe. Ich ilość może się zdecydowanie zwiększyć. Spróbuj, a przekonasz się sam.

Organizuj promocje tylko dla fanów

Promocje dla fanów

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego warto obserwować Twoją stronę? Dlaczego warto czekać na posty? Otóż możesz im pokazać, że warto. Co jakiś czas, możesz publikować posty z terminowymi promocjami dla swoich obserwujących, na których jest kod lub hasło do promocji. W ten sposób, użytkownicy chętniej będą oczekiwać na Twoje posty i zwiększy się ich zasięg. Tylko pamiętaj żeby taki post ograniczyć czasowo, a Facebook pozwala na określenie terminu ważności posta. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć zasięg możesz skorzystać również z tej wskazówki.

Motywuj do udostępniania Twoich postów

Czasami nawet najprostszy sposób jest najlepszy. Dlatego zamiast szukać nie wiadomo jakich wyszukanych rzeczy, pomyśl nad tym jak zrobić to prosto i ciekawie. Pomyśl nad tym, żeby stworzyć ciekawy post, taki aby mógł zapadać w pamięć. Żeby było to przede wszystkim interesujące dla danego użytkownika, a także żeby nie odbiegało to od czynności, którymi Ty się zajmujesz. Żeby użytkownik chciał udostępnić to dalej, podzielić się z innymi. Mogą to być humorystyczne hasła związane z Twoją branżą albo zupełnie coś innego. Ty sam decydujesz co chcesz przekazać swoim obserwującym. Coś co będzie zabawne i ciekawe na pewno odbije się echem wśród odbiorców.

Dodawaj ważne wydarzenia z życia firmy

Może nie raz zauważyłeś, że posty o pracy czy nawet o jakimś innym wydarzeniu z życia, zawsze przebijają się gdzieś na wyższą rangę. A dlaczego tak jest? Facebook po prostu chce wyróżnić też coś innego niż tylko zwykłe selfie. Taka opcja dodawania wydarzeń z życia firmy jest nie tylko ważną treścią, ale także zbiera niezłe zasięgi.

Emotki

Emotki wciąż cieszą się wielkim zaangażowaniem wśród użytkowników. Są to buźki, które mogą opisać daną sytuację. Nie zastępuj nimi treści, ale umieszczaj obok nich. Sprawi to, że Twój tekst będzie wyglądał atrakcyjniej i zajmie większą ilość ekranu na urządzeniu mobilnym. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzać z ich używaniem, bo w ten sposób mogłoby to zakłócać przekaz danego postu.

Pisz angażujące treści

Angażujące treści

Jeśli masz niesamowity materiał na zrobienie posta na Facebooka, to musisz go dobrze wykorzystać. Co z tego jeśli temat będzie dobry, a styl, w którym to napisałeś jest przeciętny. Tekst jest równie ważny tak samo jak grafika. Musisz umieć budować treści, które będą przyciągały wzrok odbiorcy, które będą zarazem humorystyczne i zaciekawiające. Dlatego zawsze pamiętaj o tym przy publikowaniu posta.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pozwolił Ci się dowiedzieć jak zwiększyć zasięg na Facebooku całkowicie za darmo. Być może część z tych wskazówek już znałeś, a o niektórych dowiedziałeś się dopiero teraz. Ale serdecznie zachęcam Cię do skorzystania z każdej z nich, bo mogą one mieć istotny wpływ na zwiększenie zasięgu. To prawda, że niektóre mogą nie pomóc, ale dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. A teraz zacznij działać i zwiększaj swój zasięg na Facebooku!

TAGI:

Zostaw komentarz do artykułu: Jak zwiększyć zasięg na Facebooku bez wydawania ani grosza na reklamy

2 Komentarz

  1. Maria Nowak

    Bardzo fajna lista lista z pozoru prostych ale skutecznych aktywności. Dodała bym od siebie jeszcze aktywne odpowiadanie na komentarze. Nie mowie żeby odrazy odpowiadać na każdy. Raczej brać udział w ważniejszych wimanach zdań pod postem lub odpowiadać tak by rozwiewać wątpliwości co do postu. Po prostu czasem fajnie jest coś takiego czytać.

Dodaj komentarz

candyweb kasia

Dziewczyna, która zmierzy się z każdym wyzwaniem. Zajmuje się pisaniem wciągających tekstów i organizacją content marketingu. Pasjonatka książek. Interesuje się rysowaniem, a także uwielbia zwierzęta.